Penkiems abiturientams – šeši 100 balų įvertinimai

Šių metų valstybinių brandos egzaminų (VBE) rezultatai, nepaisant nuotolinio mokymo, karantino ir kitokių trikdžių, yra gana geri: net penki Širvintų rajono gimnazijų mokiniai gavo ypatingus brandos atestatus. Gelvonų gimnazijos suaugusiųjų klasės abiturientės Liucinos Osinskos, Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos abiturientų Justės Šimonytės, Luko Voverio, Paulės Vinčaitės ir Austėjos Lebedinskaitės atestatuose puikuojasi 100 balų įvertinimai. Abiturientų gauti šimtukai – tai nuoseklaus, ilgo, įtempto darbo rezultatas. Visiems penkiems VBE šimtukininkams Širvintų rajono savivaldybė įsteigė pinigines premijas, o rajono merė Živilė Pinskuvienė jas įteikė išleistuvių iškilmėse.

Net du šimtukai papuošė Justės Šimonytės atestatą

Justė Šimonytė

Abiturientė Justė Šimonytė gavo du 100-ukus. Tai iš lietuvių kalbos (mokytoja Edita Rutkauskienė) ir iš anglų kalbos (mokytoja Lada Kriščiūnienė). Paklausta, iš kur tokia sėkmė, Justė sakė:

-100 balų gavimą iš valstybinių brandos egzaminų lėmė nepadarytos klaidos. O jei konkrečiau – tai buvo tik dar vienas atsiskaitomasis darbas, kuriam nuosekliai ruošiausi, todėl rezultatų nesureikšminu. Nėra stebuklingo patarimo – norint gauti aukštesnius pasiekimus tenka dirbti. Nebūtinai sunkiai – tereikia mokėti planuoti savo laiką, neatidėti darbų, susikaupti pamokų metu, stropiai atlikti paskirtas užduotis. Kruopščiai dirbant visus metus galima išvengti priešegzamininės suirutės. Taip pat svarbu mokėti atsirinkti informaciją, o ne mokytis atmintinai. Egzaminų metu taip pat nemažai įtakos turi ir sėkmė. Visgi sėkmė gali tik pagerinti rezultatą, o ne kardinaliai jį pakeisti, todėl šlovinti ar kaltinti mistinės sėkmės neverta.

Mergina, kurios brandos atestatą papuošė du šimtukai, ruošiasi studijuoti mediciną Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Tokią studijų kryptį pasirinko, nes rūpi padėti žmonėms, vilioja sudėtingi, iššūkį keliantys mokslai, atsiveriančios galimybės.

Lukui Voveriui įteiktas atestatas su pagyrimu

Lukas Voveris

Pasidomėjus, kaip Lukui Voveriui pavyko gauti 100 balų iš informacinių technologijų (mokytoja Lina Janickaitė), vaikinas atsakė:

-Manau, kad aukštus mokymosi rezultatus lėmė susikaupimas, koncentracija, nusiteikimas einant į egzaminą ir tiek mano, tiek mokytojos Linos Janickaitės bendras įdirbis. Mokytojos pastabos, paaiškinimai, nuoseklus darbas padėjo puikiai jaustis egzamino metu. Už tai Jai esu labai dėkingas!

Pasak Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjos Rasos Kralikevičienės, Lukui Voveriui – vieninteliam Širvintų rajono abiturientui – šiemet įteiktas brandos atestatas su pagyrimu, nes visus valstybinius brandos egzaminus jis išlaikė aukštesniais nei 86 balais.

100 balų gavęs Lukas Voveris ketina studijuoti duomenų mokslą Vilniaus universitete. Vaikinas visą laiką norėjęs sieti savo studijas ir ateitį su informacinių technologijų sritimi. Kadangi ši sritis yra gana plati, todėl teko rinktis iš daugelio variantų, nes ji pasirodė įdomiausia ir perspektyviausia iš visų.

100 balų gavusi Liucina Osinska žada studijuoti ikimokyklinį ugdymą

Liucina Osinska

Šimtuką iš rusų kalbos (mokytoja Regina Miknevičienė) gavusi Liucina Osinska pasidalijo savo sėkmės receptu:

-Esu rusakalbė, dėl to buvo daug lengviau išlaikyti rusų kalbos egzaminą. Žinoma, reikėjo įdėti ir daug pastangų, paskaityti, atlikti užduotis, daug laiko skirti mokslams, kad rezultatas būtų kuo geresnis. Esu labai dėkinga rusų kalbos mokytojai Reginai Miknevičienei, kurios atsidavimas mokytojos darbui lėmė tokį rusų kalbos egzamino rezultatą.

Pasidomėjus apie studijas, Liucina Osinska pažymėjo:

-Nors baigiau gimnaziją būdama 40 metų, bet planuoju įgyti ikimokyklinio ugdymo mokytojos padėjėjos specialybę, nes jau dešimt metų dirbu mokytojos padėjėja Nemenčinės vaikų lopšelyje-darželyje. O kas bus toliau, dar pažiūrėsime.

Paulė Vinčaitė įsitikinusi, kad sėkmę gauti 100 balų lemia keletas dalykų

Paulė Vinčaitė

Paulė Vinčaitė 100 balų gavo iš lietuvių kalbos (mokytoja Edita Rutkauskienė). Pasidomėjus, kaip tai pavyko, Paulė atsakė taip:

-Sėkmės receptas nesudėtingas ir visiems gerai žinomas – atkaklus darbas dėl savo svajonės. 100 balų iš lietuvių kalbos ir literatūros egzamino yra išugdyto pomėgio literatūrai, užsispyrimo ir ilgalaikio darbo vaisius. Tiesa, tokio rezultato nebūčiau pasiekusi be artimųjų, kurie iki šiol skatina nepasiduoti ir „nemesti kelio dėl takelio“, be mokytojų, kurie padėdavo įveikti kliūtis, užpildyti spragas ir susikrauti neįkainojamą žinių bagažą. Be abejo, siekdama aukštų rezultatų turėjau skirti ženkliai daugiau laiko mokslams negu pramogoms ar draugams, tačiau vis dažniau būdama namuose prie knygų žinojau, kad taip darau dėl savo svajonės, dėl noro dirbti žmonėms. Taigi, tokį rezultatą gali pasiekti pareigingas, darbštus, itin užsispyręs bei drąsus žmogus. Greičiausiai visi, kas mane geriau pažįsta, žino mano svajonių specialybę – odontologiją, – apie būsimas studijas sakė Paulė Vinčaitė. – Svajonė gimė dar net nepradėjus lankyti pradinės mokyklos, kai pirmą kartą apsilankiau pas odontologą. Man, dar mažai ir smalsiai mergaitei, pirmasis vizitas pas odontologą buvo toks ypatingas, kad nuo tada visiems pradėjau sakyti, jog noriu tapti ja. Įdomu tai, kad šis noras neišblėso tiek pradėjus lankyti mokyklą, tiek ją baigus, todėl savo sprendimu rinktis odontologiją nei kiek neabejoju. Ketinu studijuoti Kaune, Lietuvos sveikatos mokslų universitete, nes, apsilankius jame vykstant atvirų durų dienai, apėmė tas pats stebuklingas jausmas – lyg vėl būčiau maža mergaitė odontologo kabinete bei užgimtų sunkiai paaiškinama trauka šiai specialybei.

Austėja Lebedinskaitė už gautą 100 balų įvertį dėkoja mokytojoms

Austėja Lebedinskaitė

Austėja Lebedinskaitė 100 balų gavo iš lietuvių kalbos (mokytoja Edita Rutkauskienė) VBE.

-Lietuvių kalba man visuomet sekėsi pakankamai gerai, ypač gramatika, – sakė Austėja Lebedinskaitė. – Teksto kūrimas ir rašytinė minčių raiška taip pat nebuvo svetimi, tereikėjo pamilti literatūrą ir atrasti autorius bei kūrinius, kurie iš tiesų sudomintų ir padėtų kuriant tekstus. Įdomiausius bei universaliai interpretuojamus kūrinius atradau 11-toje ir 12-toje klasėse, galbūt todėl šiuo laikotarpiu labiausiai tobulėjo mano teksto kūrimo įgūdžiai: pagerėjo rašinių kokybė, struktūra tapo aiškesnė. Taip pat buvau pradėjusi rašyti straipsnius tiek mokyklos puslapiui, tiek laikraščiui „Širvintų kraštas“. Literatūros pamokų metu atradau ir įdomių asmenybių, kurių pasiekimais bei gyvenimo istorijomis rėmiausi rašinyje. Išmokti kurti tekstus, atrasti įdomius kūrinius ir susieti asmenybes bei jų kontekstus padėjo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos. Gimnazijoje teko dirbti su dviem mokytojomis – devintoje ir dešimtoje klasėse mokiausi pas mokytoją R. Baranauskienę, kuri padėjo teksto kūrimo ir rašinio rašymo pamatus, o paskutinius dvejus metus turėjau galimybę dirbti su mokytoja E. Rutkauskiene. Mokytoja Edita – žmogus, visuomet mane palaikęs tiek literatūros ir kūrybiniame kelyje, tiek mokyklos ir asmeninėje veikloje. Viena iš priežasčių, labiausiai lėmusių egzamino rezultatą, tikriausiai ir buvo mokytojos pagalba bei skiriamas laikas. Pasirinkta egzamino tema taip pat buvo dėkinga – ne kartą esame nagrinėję panašios formuluotės temas, todėl galėjau lengviau samprotauti, pasirinkti tinkamus autorius, jų kontekstus bei kūrinius. Taigi lietuvių kalbos ir literatūros egzamino rezultatą nulėmė didelė mokytojų pagalba ir palaikymas, asmeninės pastangos ir domėjimasis naujai atrastais kūriniais bei asmenybėmis.

Austėja ketina studijuoti verslą ir vadybą Vilniaus universitete.

-Apie šią studijų kryptį galvojau jau seniai, – pabrėžė mergina. – Mano nuomone, šioje sferoje žmogus gali atsiskleisti labai įvairiais aspektais: tiek iš kūrybinės, tiek iš tiksliosios pusės, o žinios turi būti pritaikomos ne tik teoriškai, bet ir praktiškai. Toks informacijos bei asmeninių savybių pritaikymo būdas man labai patinka. Mano pasirinkta studijų programa (tarptautinis verslas) taip pat siūlo plačias karjeros pasirinkimo galimybes gavus diplomą. Universitetą irgi pasirinkau ne atsitiktinai – miestas, kuriame jis įsikūręs, man yra pažįstamas ir artimas, o pačiame universitete anksčiau jau esu buvusi – jis atrodo jaukus ir užima svarbią vietą istorijoje.

Post scriptum

Galima būtų priminti, jog 2020 metais penki Širvintų rajono gimnazijų gimnazistai, paskelbus VBE rezultatus, yra gavę 6 šimtukus (1 – iš lietuvių kalbos, 1 – iš rusų kalbos ir 4 – iš anglų kalbos), 2019 metais septyni Širvintų rajono gimnazijų gimnazistai yra gavę 7 šimtukus (1 – iš lietuvių kalbos, 6 – iš anglų kalbos), 2018 metais 6 mokiniai gavo 7 šimtukus (3 – iš anglų kalbos, 2 – iš informacinių technologijų, po 1 – iš biologijos ir istorijos), 2017 metais 4 abiturientai pelnė 7 šimtukus (2 – iš matematikos, 2 – iš informacinių technologijų, po 1 – iš chemijos, anglų ir rusų kalbų), 2016 metais 5 abiturientai buvo gavę penkis 100 balų įverčius (3 – iš anglų kalbos, po 1 – iš lietuvių kalbos ir informacinių technologijų). 2015 metais 5 gimnazistai buvo pelnę 6 šimtukus (2 – iš lietuvių kalbos, po 1 – iš anglų ir rusų kalbų, informacinių technologijų ir geografijos).

Suskaičiavus 100-ukus, aiškėja, kad per paskutiniuosius 7 metus geriausiai sekasi laikyti anglų kalbos egzaminą (gauta 19 šimtukų), antroje vietoje būtų lietuvių kalba (gauti 8 šimtukai), o III vietoje – informacinės technologijos (gauti septyni 100 balų įvertinimai).

-Sveikiname abiturientus, linkime kuo geriausios sėkmės keliant sparnus į naują gyvenimo etapą. Džiaugiamės ir didžiuojamės puikiais rezultatais džiuginančia jaunąja Širvintų rajono karta! Dėkojame mokytojams už darbą! Tobulėti ir siekti aukštesnių tikslų – visada svarbu. Tad gero vasaros atokvėpio ir įkvėpimo ruošiantis naujiems mokslo metams! – apibendrinusi VBE rezultatus sakė Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Rasa Kralikevičienė.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys
Nuotraukos iš pašnekovų asmeninių albumų

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.75 (4 įvert.)
scroll to top