+

Informacija iš naujausio numerio: Prie Širvintų paplūdimio „ganysis“ širviai…

Širvintų plenero dalyviai medžio drožėjai: sėdi iš kairės į dešinę Adolfas Teresius, Saulius Lampickas, Rimantas Zinkevičius, Pranas Petronis, antroje eilėje Kęstutis Krasauskas, Gintautas Akstinas, Kęstutis Norušis ir Povilas Malinauskas.

Širvintų plenero dalyviai medžio drožėjai: sėdi iš kairės į dešinę Adolfas Teresius, Saulius Lampickas, Rimantas Zinkevičius, Pranas Petronis, antroje eilėje Kęstutis Krasauskas, Gintautas Akstinas, Kęstutis Norušis ir Povilas Malinauskas.

Nuo rugsėjo 3 dienos dešiniajame Širvintų „marių“ krante netoli paplūdimio įsikūrė medžio drožėjų dirbtuvės. Čia darbuojasi net aštuoni skulptoriai, kad palei pėsčiųjų taką sukurtų… briedžių taką. Turbūt visi širvintiškiai žino legendą apie tai, kaip žiloje senovėje per miškų tankmę prie upės vandens atsigerti ateidavę briedžiai, širviais vadinami. Todėl ir upė buvo pavadinta Širvinta, nuo jos kilo ir miesto vardas. 

Medžio drožėjų galvose pasislėpusios mintys jau šiandien turėtų įgauti savo kūnus. Antradienį apsilankius kūrybinėse dirbtuvėse, skulptorių darbuose dar tik ryškėjo briedžių galvų kontūrai. Ši diena, penktadienis, – paskutinė plenero diena, todėl patys smalsiausi jau šiandien po pietų miškelyje palei upę galės pasigrožėti ir įvertinti skulptorių darbus, susipažinti su aštuoniais naujais „širviais“. Plenero metu sukurti darbai skiriami Lietuvos valstybingumo šimtmečiui pažymėti.

Pirmadienį vykusiame plenero atidaryme dalyvavo administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, merė Živilė Pinskuvienė ir visa šio renginio organizacinė grupė. Organizacinės grupės pirmininkė Stanislava Norušienė pristatė kūrybinėse dirbtuvėse dalyvaujančius skulptorius. Tai – žymiausi Lietuvos medžio drožėjai: Adolfas Teresius iš Garliavos, Gintautas Akstinas iš Druskininkų, Saulius Lampickas iš Alytaus, Rimantas Zinkevičius iš Ukmergės rajono, Pranas Petronis iš Anykščių rajono, Kęstutis Krasauskas iš Pasvalio bei mūsų kraštiečiai Povilas Malinauskas iš Čiobiškio ir Kęstutis Norušis iš Širvintų.

Širvintose kuriančių skulptorių darbai puošia ne tik įvairius Lietuvos miestus ir miestelius, tačiau jų monumentalių darbų galima rasti įvairiuose Europos miestuose, net Amerikos ir Australijos žemynuose. Skulptoriai yra įvairių premijų laureatai, miestų garbės piliečiai, tarptautinių medžio skulptūrų plenerų dalyviai.

Trumpos pertraukėlės metu Kęstutis Norušis domisi paskutiniais rajono įvykiais.

Trumpos pertraukėlės metu Kęstutis Norušis domisi paskutiniais rajono įvykiais.

Jau antradienį pasvaliečio Kęstučio Krasausko darbe išryškėjo karališko briedžio galva su karūna.

Jau antradienį pasvaliečio Kęstučio Krasausko darbe išryškėjo karališko briedžio galva su karūna.

Prie savo kūrinio pluša Povilas Malinauskas.

Prie savo kūrinio pluša Povilas Malinauskas.

Merė Živilė Pinskuvienė padėkojo organizacinei grupei ir jos pirmininkei už puikios idėjos įgyvendinimą, o skulptoriams palinkėjo darbingos ir kūrybingos savaitės. Kalbinti menininkai sakė, jog drožėjų plenerai – meistriškumo mokykla. Plenerų metu skulptoriai dalijasi sukaupta patirtimi, įgyja žinių ir meninių įmantrybių. Skulptorių plenerai yra ypatingi tuo, kad čia būdami menininkai ne tik kuria, tačiau bendrauja ir ilsisi. Šio plenero metu jo dalyviai lankėsi buvusioje Lietuvos sostinėje Kernavėje, apžiūrėjo spalvingą Povilo ir Liudmilos Malinauskų rankomis sukurtą skulptūrų parką Čiobiškyje. Menininkus visą savaitę savo pagamintais kepiniais lepino tautinio kulinarinio paveldo puoselėtoja Liudmila Malinauskienė.

Remigijus Bonikatas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
  • grasilda parašė:

    Nebuvau, bet girdėjau labai grazius atsiliepimus – saunuoliai.

  • Regina parašė:

    Pritariu komentarui ,,gal,ir“ tikrai, kad ne visas jaunimas myli grožį, kuriems tik reikia laužyti ir gadinti. Taip šiame parkelyje prie pėsčiųjų tako žiemą buvo sugadintos apšvietimo lemos,sudaužyti stiklai, išlenkti apšvietimo stulpai.To nepadarė senjorai ar vaikai. Tai, neturėdami kur pavartoti jėgos, asmenys. Gaila, kad dar yra tokių žmonių.

  • gal.ir parašė:

    Vyrai dirba is peties ir is sirdies. Labai apmaudu ir liudna, kai po kiek laiko parazituojantis jaunimas visa tai sunaikina pasidarydami pramogą. Mūsų visuomenė dar nėra tokia brandi, kad del jos reiketų atiduoti jėgas ir sirdį. O menininkams aciu uz kilnias idejas ir grazius darbus.

Kiti straipsniai:

Kitame marių krante „ganosi“ jau šešiolika širvių

Sveikos gyvensenos skatinimas – kasmetinė Bartkuškio kaimo bendruomenės veikla

Mokslo ir žinių diena Širvintų rajone

Nesibaigiančios reformos tildo vaikų klegesį

Juknonyse apsilankė ir svečiai iš televizijos

Pirmieji būsimi socialiniai lyderiai jau susipažino

„O pomidorai tada atrodo tokie gražūs…“

Brandos atestatai jau Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazistų rankose

Naujojoje aikštėje – įspūdinga miesto šventė

Vasara vaikams bus dar turiningesnė kartu su „Virtualiu manekenu“

Iniciatyva „Atverk duris vasarai“

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje

Balsuokime už Sapnus!

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje – dvidešimt metų drauge

Vaikų vasaros stovykla „Draugystės taku“

Čiobiškiečiai ieškojo lobio

Vijos Tarabildienės akvarelių paroda Širvintų kultūros centre veiks iki liepos 20 d.!

Gėlas vanduo – gyvybės planetoje pagrindas

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Gegužės 18 d. Kernavėje – Muziejų naktis

Violončelės muzika pakerėjo…

Darželinukų džiaugsmai

Septintą kartą Širvintas aplankė „Sėkmės paukštė“

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+