Dar vienas žiupsnelis Juodiškių istorijos…

Dainuoja Juodiškių vyrai.

Juodiškių pagrindinė mokykla – mano pirmoji darbovietė. Joje lietuvių kalbos mokytoju dirbau 6 metus. Juodiškių kraštas ir ten gyvenantys žmonės paliko labai gerą įspūdį. Tuo metu mokyklai vadovavo ir į darbą mane priėmė direktorė Zigfrida Alšauskienė.

Juodiškių kultūros namų moterų ansamblis. 1965-1969 m.

Gražią bendrystę palaikome daugiau nei 30 metų. Esu parašęs ne vieną straipsnį apie Juodiškių istorinę praeitį. Rašiau apie bibliotekininkių darbus, pristačiau Juodiškių ūkio pasiekimus praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje, ne sykį publikavau medžiagą apie kultūros namus. Pats esu dalyvavęs Juodiškių kultūros namų meno saviveikloje, su vadovės Janinos Maišelienės režisuotais spektakliais esame vaidinę ne tik vietos gyventojams,bet surengę pasirodymus ir Medžiukuose, Širvintose, Ambraziškiuose (Molėtų rajonas).

Juodiškių kultūros namai visada buvo šviesūs meno mėgėjų kolektyvais. Prie visų vadovų virte virė gyvenimas – juodiškiečiai ir vaidino, ir dainavo, ir šoko, ir grojo, ir netgi dūdas pūtė, ir TV studijoje savo talentus rodė.

Juodiškių gyventoja Aldona Sizovienė yra pasakojusi, jog prieš 40-50 metų Juodiškiuose buvo bent keli meno mėgėjų kolektyvai, iškart repeticijos ir koncertai vykdavo mokyklos salėje, paskui nebaigtame kultūros namų pastate. Kai 1978 metų žiemą duris atvėrė nauji ir erdvūs kultūros namai, kultūrinis gyvenimas dar labiau suklestėjo. Aldona Sizovienė yra pabrėžusi, kad kultūros namai tuomet buvo ne vien pastatas, o žmonės.

Mišrus Juodiškių kultūros namų choras. 1969 m.

Pasirodžius straipsniui apie Juodiškių kraštą, visada sulaukiu gerbėjų pastabų, siūlymų, naujos medžiagos. Šįkart publikuoju 3 istorines nuotraukas, menančias 1965-1969 metus. Tuomet Juodiškių kultūros namams vadovavo direktorė Milda Dragūnienė. Ji buvo subūrusi didelį būrį saviveiklinio meno entuziastų. Ranka rankon dirbo su ūkio vadovu Bronislovu Gudžinsku, bibliotekininke Aldona Motiejūniene bei aštuonmetės mokyklos mokytojais.

Vienu metu Juodiškių kultūros namuose repetavo, koncertavo, dainavo net trys ansambliai: moterų, vyrų ir mišrus. Publikuojamose fotografijose matyti, kad koncertas vyksta aštuonmetės mokyklos salėje. Kas apie 1965-1969 metus dainavo chore, vyresnieji juodiškiečiai galbūt ir pažins. Tai bus maloni kelionė į prabėgusius metus.

Šiose trijose nuotraukose – dar vienas žiupsnelis Juodiškių istorijos. Kai plaukus papuošia šarma, puikiai suvokiama, jog praėję metai niekada nebegrįš. Vyresnio amžiaus žmonėms belieka tik mintimis sugrįžti į jaunystę, kad nors prisiminimuose ji pasikartotų, kad nors nuotraukose, daugybės rankų nučiupinėtose, ji suspindėtų. O šiose fotografijose – juodiškiečiai, kažkada buvę jauni ir gražūs.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (3 įvert.)
scroll to top