Čiurlioniškas ruduo Trečiojo amžiaus universiteto padangėje

Pasibaigus gražuolei vasarai, rugpjūčio pabaigoje, atšventus Trečiojo amžiaus universiteto (toliau – TAU) mokslo metų atidarymą, TAU klausytojai pasinėrė į rudeniškas rugsėjo veiklas.

Šis rugsėjis – nepaprastas, dvelkiantis nuostabiu čiurlionišku rudeniu, nes šiemet švenčiamos žymaus menininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 145-osios gimimo metinės. Šia gražia proga TAU senjorai klausėsi paskaitos „Čiurlioniškas ruduo“ apie žymų kompozitorių ir dailininką. Paskaitą skaitė TAU senjorė, savanorė Danutė Miliukienė. Įdomus pasakojimas nunešė klausytojus į prisiminus ir pažintį su žymiu menininku, jo gyvenimu ir kūryba.

Renginys apie M. K. Čiurlionį suteikė TAU klausytojams sparnus džiaugtis rudeniu, pažinti ir keliauti. Džiaugdamiesi ankstyvo rudens nuotaikomis, rugsėjo 16 d., senjorai išsiruošė į pažintinę kelionę gamtininko Tado Ivanausko keliais. Pirmasis kelionės objektas – Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus. Toliau kelionės tikslas TAU klausytojus vedė link Obelynės dendrologinio parko Kauno rajone. Apžiūrėta Tado Ivanausko memorialinė sodyba-muziejus. Pasivaikščioję po parką, įgiję naujų žinių, potyrių, TAU klausytojai bendravo, dalijosi įspūdžiai, džiaugėsi nauju pažinimu.

Keliaudami namo TAU senjorai klausėsi mokytojos savanorės Margaritos Vaičelytės pasakojimo apie Kauno istoriją, jo įdomybes, žavėjosi puikiai praleista diena, o pro langus stebėjo bėgančius čiurlioniško rudens vaizdus.

Joalita Mackonienė

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 24 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top