Balandžio 23-ioji – Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena

Kaip metų pradžioje yra sakiusi „Širvintų krašte“ spausdinto pasakojimo herojė Kernavės bibliotekos bibliotekininkė Stasė Greinienė, „Knygoje sukaupta viskas: ir išmintis, ir patarimai, ir skausmas, ir išgyvenimai.“

Ši minėtina diena švenčiama visame pasaulyje Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu. Ja siekiama pabrėžti knygos vertę, mat atsiradus televizijai ir internetui, žmonės mažiau skaito knygas. Tuo pačiu norima apginti autorių teises.

Knygoms brangstant ir tampant prabangos preke, išlieka bibliotekų svarba. Kaip pasitinkant Pasaulinę knygos ir autorinių teisių dieną mus informavo Širvintų I. Šeiniaus viešosios bibliotekos darbuotoja Ugnė Trumpickaitė, rajoninės bibliotekos ir jos filialų fonduose šiuo metu yra 78 897 dokumentai, bet tai kartu su periodika. Apie trečdalis, 27 054, laikoma viešojoje bibliotekoje, o kita dalis, 51 843 – filialuose.

Skaičiuojant tik knygas, pernai biblioteka įsigijo 2652 neperiodinius dokumentus – knygas, brošiūras ir pan. Maždaug trečdalis tų knygų ir knygelių (913) atgulė viešosios bibliotekos lentynose, į filialus 1739.

Lėšas dokumentams įsigyti daugiausia skiria Kultūros ministerija. Kasmet ši suma skirtinga. Pernai tam panaudota 18 480 eurų.

„Dar lėšų skiria Savivaldybė, gauname paramą, knygas dovanoja ir skaitytojai,“ – teigia Ugnė Trumpickaitė.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite balandžio 21 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top