Savanorystė – pašaukimas prisidėti ir kurti gėrį

Kamilė

JST (Jaunimo savanoriškos tarnybos) programa – tai galimybė jaunam žmogui ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi. Savanoriai po 3 mėnesių tarnybos įgyja JST pažymėjimą – dokumentą, patvirtinantį įgytus ar sustiprintus įgūdžius, tačiau 0,25 stojamojo balo pripažinimą stojant į pirmosios pakopos studijas suteikia tik 6 mėn. (ne mažiau nei 40 val./mėn.) nenutrūkstama tarnyba.

Širvintų rajone JST programoje nuo šių metų vasario dalyvvo 4 savanorės: 2 – Širvintų atviroje jaunimo erdvėje ir 2 Širvintų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centre.

„Manau, savanorystė padeda realizuoti save, ugdyti valią, tobulinti gebėjimus. Visų pirma, galiu padėti kitiems ir skleisti gėrį pasaulyje! Norėdama pagelbėti kitiems ir įvairiapusiškai ugdyti save, sugalvojau pradėti Jaunimo savanorišką tarnybą. Savanoriaudama galiu pasikliauti mentorių, kuratorių ar organizacijos darbuotojų rūpesčiu – jie visada išties pagalbos ranką iškilus sunkumams ar neaiškumams,“ – sako Kamilė (savanorė Socialinių paslaugų centre).

Kornelija Juškevičiūtė
Jaunimo reikalų koordinatorė
Jaunimo reikalų taryba

Tai sutrumpinta pažintinė publikacijos versija. Visą straipsnį skaitykite birželio 2 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3 (1 įvert.)
scroll to top
+