Kada, jeigu ne dabar

Gyvendami Maltoje, tokiu laisvalaikiu pora gali mėgautis kiekvieną dieną.

Širvintiškė Lina Šimkevičiūtė būdama moksleivė aktyviai dalyvavo mokyklos gyvenime, įvairioje užklasinėje veikloje ir tokiu būdu stengėsi būti ne tik naudinga, bet ir augo kaip jauna, bręstanti asmenybė. Kadangi mergina buvo imli mokslams, greitai įsisavindavo naują informaciją, tai vis atrasdavo laisvo laiko kitoms veiklos.

  • Labai džiaugiuosi, kad mokyklos laikais išbandžiau daug ką – šokau, vaidinau, deklamavau, baigiau muzikos mokyklą ir netgi žaidžiau badmintoną, nors sportas nėra mano sritis. Didžiausias jaunystės pasiekimas – muzikos mokyklos baigimas, septynerius metus mokiausi groti akordeono instrumentu. Esu laiminga, kad visus tuos septynerius metus mane mokė ir lydėjo mokytoja Tatjana Maciulevič, ir kad gražūs mokytojos bei mokinės santykiai nesibaigė muzikos mokyklos baigimu – gražus bendravimas tęsiasi ligi šiol, – prisiminimais dalijasi pašnekovė.

Šiuo metu Linai dvidešimt septyneri ir ji mėgaujasi įvairiaspalviu gyvenimu Maltoje, bet apie viską nuo pradžių…

Prieš baigiant mokyklą mergina neturėjo aiškios vizijos dėl tolimesnio gyvenimo kelio pasirinkimo ir nusprendė studijuoti tai, kas geriausiai sekėsi mokykloje.

  • Buvau tiksliųjų mokslų atstovė, labai patiko informatika, tad šis aspektas ir nurodė tolimesnę kryptį. IT specialistų poreikis bei informatikos pomėgis nuvedė į VGTU universitetą, Multimedijos ir kompiuterinio dizaino programą. Baigusi universitetą įgijau informacinių technologijų bakalauro laipsnį. Studijų metu įgytos pradinės žinios leido rinktis iš labai plataus siūlomų darbo pozicijų spektro. Ketvirtame kurse įsidarbinau tuo metu vienoje populiariausių įmonių Vilniuje, „Adform“, ir pradėjau dirbti su internetinės reklamos technologijomis. Taip patekau į marketingo sektorių, kuriame dirbu iki šiol.
  • Kada ir kokių priežasčių vedama nusprendei išvykti į Maltą?
  • Pirmą kartą į Maltą vykau prieš trejus ar ketverius metus į interviu dėl pozicijos vienoje iš daugelio Maltoje įsikūrusių internetinių lošimų įmonių. Malta yra žinoma, kaip internetinių lošimų įmonių centras, todėl marketingo specialistai ten ypatingai laukiami ir įmonės noriai pasikviečia kandidatus pokalbiams bei padeda sprendžiant persikraustymo klausimus. Maltoje praleidau kelias dienas ir jos nepaliko didelio įspūdžio, todėl įdarbinimo procesą su įmone nutraukėme. Tuo metu perėjau į naują poziciją įmonėje, kurioje dirbau, tad nebuvo poreikio kažką keisti. Tačiau mintis kada nors paragauti emigranto duonos niekur nedingo. Praėjus dvejiems metams nuo pirmos kelionės į Maltą su draugu nusprendėme, kad reikia pokyčių ne tik profesinėje srityje, bet ir kažkokio iššūkio gyvenime. Nes juk kada, jeigu ne dabar. Dar neturime vaikų, būsto paskolų, tėvai sveiki ir gali pasirūpinti savimi. Kažkada tai tikrai pasikeis ir išvykti bus tik sudėtingiau. Kadangi Malta jau buvo patikrinta šalis, žinojau ko tikėtis, žinojau kokios darbo galimybės ir perspektyvos, tuo metu turėjau kelis pažįstamus ir sulaukiau darbo pasiūlymo. Tai ir atvedė mus ten, kur dabar esame.
  • Kokiame Maltos regione esi įsikūrusi?
  • Mes esame įsikūrę Pietoje, tarp dviejų pagrindinių Maltos miestų – sostinės Valetos ir internetinių lošimų įmonių centro Sliemos. Sliemoje daugiausiai galima sutikti skandinavų tautybės žmonių, atvykusių dirbti vienai ar kitai skandinavų lošimų įmonei. Taip pat tai vienas iš pagrindinių miestų, kuriame apsistoja turistai. Tai ganėtinai judrus, užimtas ir visada ūžiantis miestas. Nesu didelių miestų ar greito gyvenimo tempo žmogus, todėl pasirinkome ramesnį, labiau miegamąjį rajoną primenantį miestą.

Lina sako, kad Maltos kultūra yra labai mišri ir ten galima rasti dalelę daugumos kultūrų, kurios per laiką buvo užkariavusios Maltą.

  • Kiekviena iš jų paliko savo pėdsaką. Pavyzdžiui, Maltos kalba – maltiečių – turi šiek tiek arabų, šiek tiek italų, šiek tiek prancūzų kalbos įtakos. Šių kultūrų įtaka taip pat persidavė ir į kitas sritis, kaip architektūra, maistas, gyvenimo būdas. Labai stipriai jaučiamas britų kultūros pėdsakas ir labai daug dabartinių Maltos gyventojų yra atvykę iš Britanijos, arba turi ten nemažai giminių. Skrydžiai į įvairius Britanijos miestus vyksta kone kasdien po kelis kartus.
  • Kokie ateities planai? Ar ilgam planuoji pasilikti Maltoje?
  • Prieš atvykstant nusistatėme trijų metų laikotarpį. Jeigu norėsis ar reikės grįžti anksčiau, grįšime ankščiau, esame lankstūs šiuo klausimu. Šiuo metu nematau Maltos kaip galutinės stotelės ir šeimą vis dėlto norėčiau kurti Lietuvoje bei būti arčiau mamos. Bet vis tiek svajoju pagyventi ir dar kur nors, galbūt Vokietijoje ar Šveicarijoje.

Kalbino Odeta Bagdžiūnė
Nuotraukos iš asmeninio Linos albumo

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 6 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top