Nuaidėjus galingam trenksmui dingo elektra

Sprogimo banga spintų duris bloškė į teritorijos apsauginę tvorą ir ją apgadino.

Sprogimo banga spintų duris bloškė į teritorijos apsauginę tvorą ir ją apgadino.

Trečiadienio rytą nemažai LESTO vartotojų Širvintų rajone ilgesniam ar trumpesniam laikui liko be elektros energijos po sprogimo Širvintų elektros transformatorių pastotėje. Apie 10.30 val. nuaidėjusį trenksmą buvo galima girdėti mažiausiai už kilometro, iš karto dingo elektra ne tik mieste, bet ir rajone. Greitai elektra rajone buvo įjungta, tačiau miesto vartotojams teko palūkėti. Po geros valandos buvo atstatytas elektros tiekimas centrinės miesto dalies gyventojams ir įstaigoms, paskui – ir gyvenamųjų kvartalų vartotojams.

Mūsų žiniomis, elektra dingo, kai prie kelio į Družus esančioje 10 kV elektros transformatorių pastotėje sprogo dalis vienos eilės elektros jėgos spintų. Galimai trumpo jungimosi sukelta banga išplėšė iš vyrių lauko spintų duris ir jas nubloškė į tvorą bei ją apgadino. Jei ne tvora, spintų durys, ko gero, būtų nulėkusios į pievas, mat jėgos būta tikrai galingos: buvo apgadintas ne tik metalinės tvoros tinklas, bet ir gelžbetoninis stulpas. Galima tik įsivaizduoti, ką tuo metu išgyveno greta pastotės besiganantys galvijai.

Galima įtarti, kad sprogimo jėgos būta išties galingos.

Galima įtarti, kad sprogimo jėgos būta išties galingos.

Kalbama, kad dėl šio incidento trumpam net buvo išsijungusi per rajoną einanti 110 kV elektros perdavimo linija, nors AB LESTO atstovas ryšiams su visuomene Martynas Burba tokių faktų spaudai nepateikė. Anot LESTO atstovo, dėl gedimo be elektros buvo likę apie 4 tūkst. vartotojų. Didžiajai daliai vartotojų elektros energijos tiekimą pavyko atnaujinti per 40 minučių, likusiems – per pustrečios valandos.

„Tokie gedimai įvyksta gana retai – vidutiniškai kartą per metus, – ketvirtadienį teigė Martynas Burba. – Šiuo metu incidento priežastys yra nustatinėjamos ir skaičiuojami nuostoliai. Planuojama, jog pastotės remonto darbai truks apie 5 dienas, tačiau tai neturės įtakos elektros energijos tiekimo patikimumui. Sutrikimų elektros tinkle visiškai išvengti neįmanoma, tačiau LESTO nuosekliai modernizuoja tinklą ir gerina elektros energijos tiekimo kokybę.“

Šalia pastotės besiganantys galvijai buvo avarijos liudytojai.

Šalia pastotės besiganantys galvijai buvo avarijos liudytojai.

Beje, šių metų vasarį Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pateiktoje pažymoje „Dėl Lietuvos elektros energetikos sistemos 330-110 kV tinklų plėtros plano 2013-2022 metais“ konstatuota, kad AB LESTO pasiūlė tinklo patikimumui padidinti numatyti Širvintų 110 kV transformatorinės pastotės sujungimą 110 kV linija su Ukmergės 110 kV transformatorine pastote. Šiuo metu Širvintų 110 kV transformatorinė pastotė prijungta nuo 110 kV linijos Neris-Paberžė su atšaka į Širvintų transformatorinę pastotę. Atsijungus šiai linijai, atsijungia 7 transformatorinės pastotės, dėl to elektros energijos tiekimas sutrinka daugiau nei 13 tūkstančių elektros energijos vartotojų. Į šį siūlymą komisija atsižvelgė ir nurodė, kad jis turi būti pagrįstas ir išnagrinėtas kitų metų plane.

Šiuo metu Lietuvoje 110 kV elektros perdavimo tinklą sudaro 4972 km oro linijų, 39 km kabelių linijų ir 230 skirstyklų.

Gintaras Bielskis

Per sprogimą buvo išplėštos spintų durys, apdegė įranga.

Per sprogimą buvo išplėštos spintų durys, apdegė įranga.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

5 Atsakymai į “Nuaidėjus galingam trenksmui dingo elektra”

 1. kalee parašė:

  as irgi manau, kad del sprogimo kalta visa opozicija ir netgi tos dvi moteriskes. Keista, kad sia tema nepasisake rajono vadovai.

 2. suva parašė:

  o as manau kad del didelio sprogimo kaip ir del visko kalta darbo partija ir pinskai. keista kad sia tema savo vitrinoje iki siol nepasisake pakalnis ir visi rajono vadovai.

 3. Aš manau... parašė:

  …kad dėl sprogimo kalta rajono valdančioji dauguma. Kaip gi taip aplaidžiai galima nekreipti dėmesio į tautos problemas. Keista, kad čia neužfiksuotas nė vieno DP – isto feisiukas.

 4. wc parašė:

  o man labiausiai gaila to issigandusio buliuko…

 5. Pettriukas parašė:

  tai del ko sprogo, nejaugi nei is sio nei is to ar ufonautai prisijunge neteisetai?? Ir patikslinimas – elektra pas mus buvo tik apie 17 valanda.. ner ko pasakot kad visi ja gavo po keliu valandu.. ir dar – elektra dingineja vos ne pastoviai paskutiniu metu.. Ar ne del to kad suprantanciu darbuotoju lesto nebeliko, ar del to kad tarybiniu laiku lyg siol komunikacijos, be jokiu atnaujininu stovi??

Comments are closed.

scroll to top
+