Sekmadienį pailsėkime nuo triukšmo, o paskui tris savaites padirbėkime

Šis sekmadienis – diena be vejos pjovimo.

Daugelis skaitytojų turbūt pritars, kad yra nemažai gyventojų, kurie nelabai paiso 2017 metais patvirtintų Triukšmo prevencijos Širvintų rajono savivaldybės viešosiose vietose taisyklių reikalavimo, jog gyvenamųjų namų kvartaluose triukšmingus mechanizmus naudoti galima darbo dienomis nuo 7 iki 19 val., o poilsio ir švenčių dienomis nuo 10 iki 19 val. Deja, grįžusieji iš darbo stveriasi vejos priežiūros darbų, tad girdint įjungtą trimerį ar žoliapjovę po 19 val. nėra retas dalykas.

Lietuvos higienos norma HN 33:2011 numato, kad gyvenamųjų pastatų (namų) ir visuomeninės paskirties pastatų (išskyrus maitinimo ir kultūros paskirties pastatus) aplinkoje nuo 6 iki 18 val. galimas maksimalus 60 dBA (nuo 18 iki 22 val. – 55 dBA, o nuo 22 iki 6 val. – 50 dBA) triukšmo lygis. Tuo tarpu ant benzininių žoliapjovių nurodomas daugiau kaip 90 dB jų keliamas triukšmas.

Tiesa, tarp dB ir dBA yra skirtumas. dB (decibelų) garso slėgio lygiai neatspindi žmogaus klausos galimybių, o dBA jau įvertina gebėjimą girdėti. Žmogaus ausis junta bangas nuo 20 iki 20 tūkst. Hz. Štai dB lygus dBA tik esant 1000 Hz garso bangų dažniui. Pagal internete veikiantį kalkuliatorių galima suskaičiuoti, kad 96 dB triukšmas (būtent toks dažnai nurodomas ant žoliapjovių), esant 100 Hz bangų dažniui, suvokiamas kaip garsumas, lygus 76,9 dBA. HN normoje paminėtą 60 dBA pagal šį kalkuliatorių atitinka 79,1 dB triukšmas, esant 100 Hz dažniui.

Teisės aktų registre TAR skelbiama Širvintų rajono aplinkos tvarkymo ir švaros taisyklių galiojanti redakcija. Jų 7.3 papunktis tvirtina, kad teritorijų naudotojai privalo neužstatytose ar priskirtose teritorijose prižiūrėti, kad neaugtų savaiminiai krūmai ir piktžolės, teritoriją nušienauti tris kartus per sezoną: pirmą kartą – iki birželio 15 dienos, antrą kartą – iki liepos 15 dienos, trečią kartą – iki rugpjūčio 15 dienos.

Birželio 15-oji – už trijų savaičių, laiko pasirengti dar daug. O ir prisiminti nesunku: mūsų rajone žolę būtina nušienauti vasarą, iki kiekvieno mėnesio vidurio. Kas pamirš tai, gali sulaukti 20-140 Eur baudos, o ir vėl nesuskubę nušienauti – 140-600 Eur baudos.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gegužės 24 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top