„Kažkas surado griovyje“ ir iškvietė medikus

2023 metų spalio mėnesio viduryje rašėme, kad policija užregistravo tarnybinį pranešimą, jog spalio 17 dienos vakarą Širvintų rajone, 8-ajame kelio Paberžė-Barskūnai-Medžiukai kilometre, asmuo vairavo keturratį YAMAHA be valstybinio numerio ženklo ir būdamas neblaivus (mažesniu iš dviejų patikrinimų nustatytas 3,80 prom. girtumas) kelio vingyje nesuvaldė transporto priemonės, nukrito nuo keturračio ir susižalojo.

Dėl šio įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Nustatyta, kad tąkart keturratį vairavo 1976 metais gimęs barskūniškis V. K.

Teismo baudžiamuoju įsakymu V. K. buvo pripažintas kaltas vairavęs transporto priemonę neblaivus ir jam skyrė 90 MGL (4500 Eur) baudą. Sumažinus skirtą baudą trečdaliu, pirmą kartą teisiamam V. K. nurodyta sumokėti 60 MGL (3000 Eur).

Ištrauktas iš griovio vos pastovėjo ant kojų

2023 metų spalio 17 dieną, 20.20 val. policija gavo pranešimą dėl griovyje gulinčio keturračio ten pat gulinčio vyro. Į įvykio vietą buvo pasiųstas Širvintose patruliavęs policijos pareigūnų ekipažas. Netrukus nuvykus į nurodytą įvykio vietą policininkai rado pakelės griovyje ant šono apvirtusį keturratį. Greta jo gulėjo vyras. Akivaizdžiai matėsi, kad V. K. yra neblaivus. Pakeltas, jis vos pastovėjo ant kojų, nuo jo sklido stiprus alkoholio kvapas, kalbėjo vyras nerišliai. Tačiau policininkams jis patvirtino, kad vairavo keturratį. Girtumas buvo patvirtintas ir alkotesteriu. Pirmuoju pūtimu prietaisas parodė sunkų girtumą gerokai viršijusį skaičių – 3,87 prom.

Nustačius neblaivumo faktą, V. K. iš įvykio vietos buvo išvežtas į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę, kur jam suteikta medicinos pagalba. Žinoma, ne dėl girtumo, o dėl patirtų sumušimų. Kaip paskui teisme aiškino V. K., ligoninėje jam buvo operuota galva. Po teismo jo dar lakė reabilitacija.

Kaip ikiteisminio tyrimo metu papasakojo V. K., 2023 metų balandžio mėnesį jis nusipirko keturratį motociklą „Yamaha“. Pardavėjas jam pasakė, kad keturračio nereikia registruoti, todėl V. K. taip ir važinėjo.

Paprašytas pateikti transporto priemonės dokumentus, naujasis savininkas teigė jų neišsaugojęs, o iš dokumentų, suteikiančių teisę vairuoti transporto priemones, paminėjo turimą traktorininko pažymėjimą.

Neteko keturračio

Kaip aiškino V. K., spalio 17-osios pavakarę jis išgėrė alkoholio. Prieš 20 val. jis dar nuvažiavo į parduotuvę ir nusipirko butelį degtinės, prie parduotuvės „su kažkuo“ gėrė. Viso butelio neišgėrė. Tačiau ir išgerto kiekio pakako, kad važiuodamas namo įlėkė į griovį ir nuo keturračio nukrito. Nelaimėlio žodžiais, „griovyje jį kažkas surado bei iškvietė medikus“. Girtumas jam buvo patikrintas jau medikų automobilyje.

V. K. savo kaltę pripažino ir dėl to, kad vairavo neblaivus, labai gailėjosi. Tai buvo pirmas kartas, kai teko atsakyti už vairavimą išgėrus alkoholio. Be to, per pastaruosius trejus metus jis nebuvo baustas administracine tvarka.

Baudžiamajame kodekse už tokį nusikaltimą yra numatyta maksimali laisvės atėmimo iki 1 metų bausmė, o „tarpinė“ bausmė – areštas. Pirmą kartą teisiamas ir žalos niekam nepadaręs V. K., suprantama, tokioms sankcijoms „netempė“, todėl ir buvo paskirta švelniausia sankcijoje numatyta bausmė – bauda. Bet vien ja išsisukti nepavyko. V. K. taip pat paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – uždrausta 4 metus naudotis (šiuo atveju – įgyti) teisę vairuoti kelių transporto priemones.

Taip pat konfiskuotas V. K. įsigytas keturratis. Kaip galima suprasti iš traktuotės, prie sprendimo prisidėjo ir tai, jog teisiamasis žinojo, kad neblaivus vairuodamas automobilį daro nusikalstamą veiką. Įvertinus šias aplinkybes, teismas nusprendė, kad keturratis privalo būti konfiskuotas.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite sausio 19 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top