Neįtikėtina: netikra 1 euro moneta

2023 m. gruodžio 27 d. – 2024 m. sausio 2 d. įvykių suvestinė, parengta pagal gautą pirminę informaciją apie įvykius

Per savaitę Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariate buvo pradėti 3 ikiteisminiai tyrimai, iš jų 1 – dėl sukčiavimo.

Gruodžio 28 dieną policija užregistravo tarnybinį pranešimą, kad gautas raštas iš Lietuvos banko grynųjų pinigų departamento ekspertizės ir techninio skyriaus, kad jog Širvintų VK Veivera parduotuvėje Lapelių k. buvo aptikta netikra 1 euro moneta.

Ko gero, tai būtų neregėtas atvejis, kai padirbinėjamos tokio mažo nominalo monetos, nes sąnaudos ir medžiagos kainuotų daug daugiau, nei padirbtos monetos perkamoji galia. Kaip jau esame rašę anksčiau, dažniausiai tai būna sugadintos, nebeatitinkančios nustatytų standartų monetos.

Žinoma, išlieka ir falsifikavimo tikimybė. Kaip pernai rudenį skelbė agentūra REUTERS, Kosove susiduriama su milžinišku padirbtų 2 eurų monetų srautu. Falsifikatai yra labai aukštos kokybės, jų beveik neįmanoma atskirti nuo tikrų. Pagrindinis skirtumas, pagal kurį galima identifikuoti yra tas, kad monetų briauna yra tik smulkiai brūkšniuota (en.moneterare.net nuotr.), o tikros 2 Eur monetos dar turi įrašą.

Dėl padirbtų monetų labiausiai kenčia automobilių stovėjimo aikštelės, kurių aparatuose atsiskaitoma už parkavimą. Kosovas, kaip ir kaimyninė Juodkalnija, nepriklauso euro zonai, tačiau naudoja eurus kaip savo šalies valiutą.

Kaip pernai skelbė Lietuvos bankas, 2022-aisiais mūsų šalyje buvo ištirta ir iš apyvartos 251 eurų moneta. 2021-aisiais tokių buvo 140. 2021 metais net 87 proc. padirbtų monetų sudarė falsifikuotos 2 eurų nominalo monetos. Taigi, jei Lapelėse rasta 1 euro moneta nėra sugadinta, o padirbta, tai iš tiesų labai retas atvejis, kuris turėtų sulaukti išskirtinio dėmesio. Apie vieną tokį atvejį 2020-aisiais žiniasklaida skelbė kaip apie neįtikėtiną. Tada kovo 2 dieną moteris pateikė padirbtą 1 euro nominalo monetą.

2019 metais Druskininkuose buvo inkasuota netikra 50 euro centų moneta.

Naujausių duomenų Lietuvos bankas dar nepaskelbė.

Parengta pagal policijos pranešimus

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite sausio 5 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)

1 Atsakymas į "Neįtikėtina: netikra 1 euro moneta"

  1. www parašė:

    Įdomus įvykis…..

Comments are closed.

scroll to top