Rajono gyventojas pakliuvo į nagus virtualiam patruliui

Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmuose teismo baudžiamuoju įsakymu buvo baigta baudžiamoji byla, kurioje Vytautas S. buvo kaltinamas viešai kurstęs smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe dėl seksualinės orientacijos. Už tai yra numatyta bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 3 metų.

Vytautas S. teisme ne naujokas, jis čia atsidūrė jau trečią kartą. Prieš tai jis dukart buvo teistas už tai, kad sėdo neblaivus prie vairo. Pastarąjį kartą 2019 metais jam buvo skirta subendrinta 1800 eurų bauda ir laisvės atėmimas 6 mėnesiams. Vytautas S. bausmę atliko 2021 metų gruodžio pabaigoje, tačiau pastarojo bylos nagrinėjimo teisme metu jo teistumas dar nebuvo išnykęs.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad 2023 metų liepos 10-osios rytą, 07.43 val. jis mūsų rajono teritorijoje, naudodamas mobiliojo ryšio telefoną, iš savo socialinio tinklo „Facebook“ anketos į „Facebook“ viešą puslapį „INIT TV“ išsiuntė komentarą „Saudyt situos pydarus“. Teisiškai vertinant jo šį komentarą, tai palaikyta kvietimu šaudyti.

Kaltinamasis ikiteisminio tyrimo metu kaltu prisipažino ir paaiškino, kad tuo metu gyveno pas tėvus. Tądien jis vartojo alkoholį ir, būdamas neblaivus, atsitiktinai perskaitė straipsnį apie LGBT+ eitynes Vilniuje. Tačiau Vytautas sakė nežinąs, dėl kokių priežasčių jis parašė tą komentarą. Šiai asmenų grupei jis nejaučia jokios neapykantos, neturi jokio ginklo ir nesiruošia jiems kaip nors kenkti. Tokį nusikalstamą komentarą, kaip aiškino Vytautas, jis parašė dėl to, kad buvo labai neblaivus. Vyras labai gailėjosi dėl savo poelgio. Paties įvykio jis detaliai neatsimena, pasižadėjo ateityje nenusikalsti.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2023 metų liepos 13 dieną, kai virtualus patrulis tądien užfiksavo socialiniame tinkle „Facebook“ galimai neapykantą kurstantį komentarą.

Gyventojai, matydami pažeidimus elektroninėje erdvėje, gali patys pranešti virtualiam patruliui privačia žinute socialiniame tinkle „Facebook“ sukurtame puslapyje ar parašyti elektroninį laišką adresu virtualus.patrulis@policija.lt. Virtualus patrulis dirba viešai, niekaip neriboja žodžio laisvės, nesikiša į privačius asmenų susirašinėjimus.

Parašęs šį komentarą, Vytautas S. padarė tyčinį nesunkų nusikaltimą. Per metus administracine tvarka jis baustas 3 kartus, turi galiojančių nuobaudų. Įvertinęs šias ir kitas aplinkybes, teismas nusprendė Vytautui S. skirti laisvės apribojimo 4 mėnesiams be intensyvios priežiūros bausmę, uždraudžiant bausmės vykdymo laikotarpiu vartoti psichiką veikiančias medžiagas.

Pastarasis sprendimas puikiai suprantamas. Visas tris nusikalstamas veikas Vytautas S. padarė būdamas neblaivus. O ir ši padaryta palyginti anksti, ryte, kai Vytautas jau buvo neblaivus…

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite balandžio 5 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top