Turite greitesnį paspirtuką – paruoškite kelias dešimtis eurų draudimui

Nuo šių metų pradžios apdrausti privalomuoju draudimu būtina ne tik automobilius, motociklus, priekabas, motorolerius, bet elektrinius paspirtukus, riedžius, dviračius ar vejos pjovimo traktoriukus. Tiesa, yar vienas „bet“: drausti nuo šiol būtina visas motorines transporto priemones, traktorius ir savaeiges mašinas, kurių didžiausias projektinis greitis yra daugiau kaip 25 km/h arba kurių didžiausias grynasis svoris – daugiau kaip 25 kg, o didžiausias projektinis greitis – daugiau kaip 14 km/h.

Norėdamas sužinoti, kiek jam kainuotų toks draudimas, transporto priemonės savininkas turėtų kreiptis tiesiai į draudimo bendroves. Pavyzdžiui, pateikiant užklausą internetu portale drausk.lt, reikia įrašyti tikslų savo turimo paspirtuko modelį, identifikacinį numerį, pagaminimo metus, tik tada atsiunčiamas individualus pasiūlymas.

Privalomuoju paspirtuko ir dviračio draudimu galima apdrausti savo civilinę atsakomybę valdant apibrėžtą transporto priemonę. Šis draudimas draudžia nuo dėl Tavo kaltės įvykusio įvykio padarytos žalos. „Privalomasis paspirtuko ar dviračio draudimas atlygina kitų asmenų turtui ir sveikatai padarytą žalą. Pavyzdžiui, įvykio metu apgadinus kito vairuotojo automobilį arba kitą turtą (pastatą, tvorą ir pan.), taip pat įvykio atveju – sužalojus asmenį. Šis draudimas dengia nuostolius iki 1 300 000 EUR dėl kitų asmenų turtui padarytos žalos ir iki 6 450 000 EUR dėl kitų asmenų sveikatai padarytos žalos,“ – aiškina drausk.lt.

„Širvintų kraštas“ pasiteiravo drausk.lt komandos dėl galimos tokio draudimo kainos. Kaip informavo draudimo platformos drausk.lt atstovas Eugenijus Mažiulis, jau prasidėjo aktyvus elektrinių paspirtukų, elektrinių dviračių, riedžių, elektrinių motorolerių naudojimo sezonas, todėl klientai aktyviai kreipiasi dėl šių transporto priemonių privalomojo civilinės atsakomybės draudimo.

„Užklausų dėl žoliapjovių, vejos traktoriukų ir pan. – kol kas dar nesulaukėme, matyt dar anksti kalbėti apie aktyvią jų sezono pradžią,“ – parašė Eugenijus Mažulis ir pastebėjo, kad iš savo pusės drausk.lt stebi, jog draudimo bendrovės, skaičiuodamos individualią draudimo įmoką (kainą), vertina šiuos kriterijus: transporto priemonės savininko gyvenamąją vietą, transporto priemonės valdytojų amžių, transporto priemonės tipą, transporto priemonės maksimalų konstrukcinį greitį. Įvertinus mūsų klientų sudarytas sutartis, vidutinė draudimo įmoka svyruoja tarp 24-35 eurų metams. – „Prognozuotume, kad žoliapjovių ar vejos traktoriukų draudimo kainos bus panašios ar mažesnės: jų greitis yra mažas, aktyvus sezonas – trumpesnis, naudojimo teritorija – ribota.“

Eugenijus Mažulis atkreipė dėmesį, kad maždaug 80 proc. klientų sudaro metines sutartis, o apie 20 proc. klientų renkasi trumpesnes – 6 ar 9 mėn. trukmės – tik šiltuoju sezonu galiosiančias draudimo sutartis.

Kaip teigė draudimo platformos drausk.lt atstovas, kai kurios draudimo bendrovės leidžia netgi draustis 1 mėn. tikslumu, o kai kurios siūlo 3, 6, 9 ar 12 mėn. pasirinkimus.

Kiek šia galimybe jau pasinaudojo Širvintų rajono savivaldybės gyventojų, Eugenijus Mažulis negalėjo pasakyti. Klientų gyvenamosios vietos duomenų pati platforma nesaugo ir jie yra draudimo bendrovių sistemose. Tačiau, kiek pastebima, sulaukiama užklausų tiek iš gyvenančių didžiuose miestuose, tiek iš mažesniuose miestuose ar rajonuose – gyventojams šios transporto priemonės vienodai patogios ir dideliame mieste, ir mažesniame miestelyje.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite balandžio 19 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top