Į gatves – įsikalus į galvą naujus reikalavimus

Ištirpus sniegui gatvėse pasirodė paspirtukininkai. Kol kas dar nedrąsūs, susigūžę nuo vėsių ir darganotų orų, tačiau jau besinaudojančių XXI a. susisiekimo priemone. Tie, kas savo transporto priemones žiemos miegui pastatė artėjant žiemai, galbūt nežino visų pokyčių, kurie mus aplankė po sausio 1-osios.

Nuo metų pradžios galioja nauji Kelių eismo taisyklių reikalavimai, taikomi elektrinių paspirtukų ir kitų elektrinių mikrojudumo priemonių vairuotojams.

Svarbiausias akcentas tas, kad vairuoti elektrinius paspirtukus gali asmenys nuo 16 metų. Galima stotis ant tokio paspirtuko ir nuo 14 metų, jei yra išklausę Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nustatytą mokymo kursą ir turi mokyklos išduotą pažymėjimą.

Nepilnamečiams privaloma visuomet užsidėti šalmą, o suaugusiems – važiuojant važiuojamąja kelio dalimi.

Ne vieną nuvils naujovė, kad dabar griežtai draudžiama vežti keleivius.

Įtvirtintas ir maksimalus leistinas greitis – 20 km/val.. Tačiau važiuojant pro pėsčiąjį, būtina sulėtinti paspirtuką ir važiuoti ne didesniu kaip 7 km/val. greičiu.

Važiuojant važiuojamąja kelio dalimi tamsiu paros metu ar esant blogam matomumui privaloma dėvėti ryškiaspalvę liemenę ar įjungti šviesas.

Be to, draudžiama važiuoti šaligatviu ar važiuojamąja kelio dalimi, jeigu toje vietoje yra įrengti dviračių takai. Apskritai elektrine mikrojudumo priemone leidžiama važiuoti dviračių takais, dviračių juostomis, kelkraščiu, važiuojamąja dalimi, gyvenamojoje zonoje.

Šiuos ir kitus pokyčius galite matyti pateikiamoje lentelėje.

Iš senesnių, bet dažnai nesilaikomų reikalavimų galima paminėti, kad elektrinių mikrojudumo priemonių (elektrinių paspirtukų) vairuotojams draudžiama važiuoti šaligatviais savivaldybės tarybos ar jos įgalioto asmens nustatytose vietose, važiuoti pėsčiųjų takais, kirsti važiuojamąją dalį važiuojant pėsčiųjų perėjomis.

Gyvenamojo namo kieme elektrine mikrojudumo priemone važiuojančių asmenų amžius neribojamas, tačiau jaunesnius kaip 10 metų asmenis privalo prižiūrėti suaugęs asmuo.

Saugaus eismo įstatyme nurodyta, kad elektrinė mikrojudumo priemonė – vienam asmeniui važiuoti skirta elektra varoma transporto priemonė (elektrinis paspirtukas, elektrinė riedlentė, elektrinis balansinis vienratis, riedis ir pan.), kurios didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 1 kW, didžiausiasis projektinis greitis ne didesnis kaip 25 km/val., o sėdimosios vietos, jeigu ji įrengta, atskaitos taško aukštis ne didesnis kaip 540 mm. Neįgaliųjų vežimėliai prie elektrinių mikrojudumo priemonių nepriskiriami.

Jei gamintojo nustatytas paspirtuko greičio apribojimas nustatytas iki 25 km/val. ir galingumas neviršija 1 kW, registracija, draudimas ir techninė apžiūra nereikalingi. Kitu atveju reikėtų kreiptis dėl tokios transporto priemonės registravimo.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top