Kanapių auginimui namuose net statomos palapinės

Augintojams net siūlomos pramoniniu būdu pagamintos palapinės augalams žiemoti, tinkamos kanapėms auginti. Štai viename tinklalapyje pristatoma 100 Eur kainuojanti palapinė „iš UK“.

„Silpnųjų“ kvaišalų šalininkai laukia jų gyvenimą saldesniu padarysiančių pokyčių, o laukdami prasimano net kurioziškų sprendimų. Rašydami apie teismuose išnagrinėtas bylas pasakojome, kaip rajono gyventojai kvaišalus augino šiltnamyje, sekcijoje, tačiau šios „racionalizacijos“ nublanksta prieš R. A. išradingumą. 2022 metų rugsėjo 13 dieną jo namuose apsilankę Širvintų rajono policijos komisariato pareigūnai rado ir paėmė susmulkintų kanapių dalių, taip pat 2022 metų liepą pasėtas ir užaugusias dvi kanapes.

Šį byla buvo išnagrinėta Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmuose, kur R. A. teismo baudžiamuoju įsakymu buvo pripažintas kaltas neteisėtai gaminęs, perdirbęs, laikęs narkotines medžiagas neturėdamas tikslo jas parduoti ar kitaip platinti. Už tai numatyta net laisvės atėmimo iki 2 metų bausmė, tačiau teisiamajam buvo paskirta galutinė 58 MGL (2900 Eur) dydžio bauda.

Iki tol neteistas R. A. savo „plantaciją“ buvo užveisęs senelių namuose, kur apsigyveno po skyrybų. Jis prisipažino, kad apie 5 metus vartoja kanapes. Internete domėjosi ir rado informacijos, kaip jas auginti, džiovinti, paruošti vartojimui. 2021 metų rudenį įsirengė vieną kambarį, kuriame galėjo auginti kanapes. Namo antrame aukšte esančiame kambaryje įrengė brezentinę palapinę, kuri buvo apšviečiama infraraudonųjų spindulių lempa. R. A. įrengė vėdinimo sistemą. Sėklų nusipirko internetu. Pasėjo dvi sėklas, dvi ir išdygo, jo prižiūrimos – išaugo. Nuo sėjos iki tol, kol augalas subręsta, praeina 3-4 mėnesiai. Tada suaugęs augalas nukertamas ir džiovinamas savaitę. Kanapes džiovino tame pat kambaryje.

Kaip atvirai prisipažino R. A., per visą laiką jis „nuėmė“ keturis kanapių derlius, kaskart užauginęs po dvi kanapes. Vienas augalas duoda nuo 30 iki 80 gramų džiovintos, paruoštos vartojimui narkotinės medžiagos. Išdžiovintą produkciją R. A. suberdavo į atskirus paketėlius, maždaug po 2 gramus. Rūkymui naudoja stiklinį bongą. Tai tokia kolbą primenanti stiklinė vandens pypkė, kurių be jokių problemų galima nusipirkti rūkymo reikmenų parduotuvėse, internetu. Šiek tiek kaljaną primenančių bongų kaina priklauso nuo medžiagos, iš kurios jie pagaminti. Bongai gali būti stikliniai, keramikiniai, akriliniai, jų kaina startuoja maždaug nuo 10 eurų.

Prieš tai, kai vyras įkliuvo policijai, jis 2022 metų balandį nusikirto du suaugusius kanapės augalus ir iš jų pasiruošė apie 140 gramų džiovintos, vartojimui paruošos narkotinės medžiagos. Likutį šios paruoštos medžiagos 2022 metų rugsėjo 13 dieną jo namuose rado ir paėmė policijos pareigūnai.

Aiškindamas, kodėl augina tik po du augalus, R. A. sakė, kad augina tiek, kiek reikia jo poreikiams. Teisiamojo pasiteisinimu, jis supranta, kad tai yra nusikalstama veika, tačiau „rūkyti kanapes pradėjo malšindamas stresą ir nemigą po skyrybų, įvykusių prieš penkis metus“.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite vasario 24 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top