Dėl euro kilusiose muštynėse į darbą buvo paleistas ir elektrošokas, ir teleskopinė lazda

Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmuose prieš teismą stojo broliai Romualdas ir Jan’as R., apkaltinti viešosios tvarkos pažeidimu, o pirmasis jų – dar ir fizinio skausmo sukėlimu ar nežymiu sveikatos sutrikdymu. Muštynės, į kurias broliai įsivėlė 2017 metų rugsėjo 11 dieną, stebina priežasties menkumu – konfliktas kilo vos dėl vieno euro. Nepaisant to, kilusios muštynės, ko gero, įkvėptų ne vieną dailininką, sumaniusį drobėje pavaizduoti, kaip, sakykime, prie Poltavos rusų buvo sutriuškinti švedai.

O viskas prasidėjo nuo to, kad tądien per vieną rajono kaimą einantys du jauni vyrai, D. P. ir M. Š., pamatė prie įvažiavimo į sodybą ant kelio stovintį … trijų litrų talpos stiklainį, kuriame buvo 1 euras. D. P. pakėlė nuo žemės stiklainį, „susižvejojo“ eurą ir jį įsidėjo į kišenę. Nuėję gal šimtą metrų vyrai išgirdo, kad juos kažkas šaukia. Atsigręžę pamatė Romualdą. Supratęs tokio susidūrimo priežastį, D. P. išsitraukė iš kišenės eurą ir jau norėjo jį grąžinti sodybos šeimininkui, tačiau iš pribėgusio neblaivaus Romualdo R. iš karto gavo į dantis. Metęs jo pusėn monetą, D. P. paspruko.

Pasirodo, tame stiklainyje 1 euras buvo padėtas pienininkui, kuris R. šeimai įpildavo pieno ir pasiimdavo atlygį. Pamačiusi, kad pinigėlis nukeliauja ne į tą kišenę, Romualdo dukra nubėgo į namus ir pasiskundė tėvui, kad „du vaikinai“ pavogė jų eurą.

Menkas incidentas ant kelio turėjo savo pratęsimą. Paauklėjęs D. P., kad neimtų, kas jam nepriklauso, Romualdas R. po kiek laiko paskambino broliui Jan’ui ir pakvietė jį kartu nuvykti į vieną kaimo daugiabutį pas ten gyvenantį M. Š., kuris buvo kartu, kai D. P. vogė tą eurą.

Vėlesnių įvykių liudytojai teisme pasakos, kad išgirdo prie namo privažiavusį automobilį, o pro laiptinės duris įbėgę girti broliai puolė prie laiptais žemyn besileidžiančio M. Š. Susidūręs su juo laiptinėje, Romualdas teigė jį pastūmęs pilvu, tačiau gindamasis M. Š. iš kišenės išsitraukė … elektrošoką ir juo paliesdamas užpuolusiojo ranką pakratė elektros srove. Kibirkštis įskėlė didžiausias muštynes. Apsidaliję antausiais, vyrai nugriuvo ant laiptų ir kurį laiką besimuistydami galynėjosi, kol Romualdas iš varžovo atėmė elektrošoką. Netekęs pranašumo, M. Š. nubėgo laiptais į viršų, iš kažkur ištraukė teleskopinę lazdą ir grįžęs ja užsimojo trenkti Romualdui R. Čia versijos išsiskyrė: Jan’as R. teigė, kad jis atėmė ir sulaužė tą lazdą po to, kai broliui ja buvo suduota į galvą, kiti aiškino, kad lazda subyrėjo į gabalus, vos tik M. Š. ja užsimojo. Pagaliau, tai nesvarbu, nes dėl smūgio lazda Romualdas R. pretenzijų nereiškė, tik Jan’as R. vėliau neneigė galbūt kelis kartus ir sudavęs vaikinui, kai šis trenkė lazda broliui į galvą. Vis dėlto gynė brolį, kuris nuogais kumščiais turėjo stoti prieš šiuolaikines technologijas.

Lazdai subyrėjus, o gal ją sulaužius (ar sulūžus po smūgio į galvą), Romualdas R. ir M. Š. dar kurį laiką ant laiptų stumdėsi, kol M. Š. pasiūlė išeiti į lauką ir „normaliai pasikalbėti“. Bet lauke „normalus“ pokalbis neatvėsino konfliktuojančių pusių. Pokalbio metu Romualdui kelis kartus sudavė kumščiu (gal ir į galvą, tiksliai nepamena), Romualdas sudavė per kojas, ir jie abu vėl nugriuvo ant žemės. Besigalynėjant ir besikumščiuojant, M. Š. vėl elektrošoko prietaisu palietė Romualdo R. kaklą. Taip M. Š. darė kelis kartus, o Romualdą kaskart krėtė elektros srovė. Romualdas sakė nežinąs, ar tai buvo tas pats elektrošoko prietaisas, kurį šis prieš tai turėjo. Paskui jie kurį laiką vėl grūmėsi, muistėsi, spardėsi, kočiojosi. Ir tik tada, kai iš M. Š. vėl buvo atimtas prožektorius-elektrošokas, muštynės baigėsi.

Pripažinęs kaltu dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir skausmo sukėlimo, teismas Romualdui R. skyrė galutinę subendrintą bausmę – 20 MGL (753,20 eurų) dydžio baudą ir laisvės apribojimą 6 mėnesiams, įpareigodamas per šį laikotarpį nevartoti psichiką veikiančių medžiagų. Jo broliui Jan’ui skirta galutinė laisvės apribojimo 6 mėnesiams bausmė. Teismas taip pat įpareigojo per šį laikotarpį nevartoti psichiką veikiančių medžiagų, neatlygintinai išdirbti 50 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top