Ar širvintiškiai spės pasinaudoti valstybės parama renovuoti daugiabučius?

Savivaldybėje vyko pasitarimas su gyventojais dėl daugiabučių renovacijos.

Renovacija – galimybė ne tik kurti gražesnę, saugesnę ir taupesnę savo gyvenamąją aplinką. Tai ir pridėtinė vertė Jūsų nekilnojamam turtui. Širvintose jau turime gerų pavyzdžių, kai renovacijos procesas vyksta sklandžiai, operatyviai. Gyventojai, kurie jau anksčiau ryžosi ir sutarė renovuoti savo daugiabutį, sulaukė ne tik valstybės, bet ir Savivaldybės paramos.

Širvintų mieste renovuoti 3 daugiabučiai. Per šį laiką jau galima kalbėti apie renovacijos naudą, lyginant šilumos suvartojimą, išlaidas.

Būsto energijos taupymo agentūrai (BETA) paskelbus jau 7-ąjį kvietimą, Širvintų rajono savivaldybės ir daugiabučius administruojančios UAB „Širvintų šiluma“ atstovai į susitikimą pakvietė nerenovuotų daugiabučių gyventojus. Susirinkusiems buvo paaiškinta, ką reikia daryti, nuo ko pradėti renovacijos procesą. Paaiškinta, kad valstybė kompensacija siekia 30 proc. bendros investicijų vertės. Papildomai 10 procentų kompensacijos bus skiriama, jei renovuojant namą bus įrengtas atskiras arba modernizuotas esamas neautomatizuotas šilumos punktas; pertvarkyta ar pakeista šildymo sistema, butuose ir kitose patalpose įrengiant individualios šilumos apskaitos prietaisus, daliklių sistemą ar termostatinius ventilius. Projekto parengimo, įgyvendinimo administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidos apmokamos 100 proc. Taip pat valstybė pilnai padengia visas nepasiturintiems gyventojams, t.y. gaunantiems šildymo išlaidų kompensaciją, tenkančias išlaidas.

Kas svarbu? Šiuo etapu šalyje planuojama modernizuoti 500 daugiabučių. 7-ojo kvietimo paraiškos priimamos iki 2020.01.31.

Tam, kad būtų pateikta paraiška, reikalinga:

• esamos būklės daugiabučio energinio naudingumo sertifikatas;

• gyventojų susirinkimas, pritarimas renovacijai;

• investicijų planas (rengiamas apie 2 mėnesius);

• Nekilnojamojo turto registro išrašas;

• pavedimo sutartis, jeigu gyventojai nusprendžia pavesti projektą administruoti Savivaldybės programos įgyvendinimo administratoriui ar kitam asmeniui.

Svarbu ir tai, kad paraiškoms, pateiktoms anksčiau, bus suteikiama pirmenybė prieš pateiktas vėliau. Todėl gyventojams susitarti ir priimti sprendimus labai svarbu jau dabar.

Susitikimo metu diskutuota ir apie dažniausiai pasitaikančias problemas, kurios trukdo ar net visiškai sustabdo renovacijos procesą – tai įsiskolinimai už suteiktas komunalines paslaugas, nesutvarkyti nuosavybės dokumentai. Tam, kad viskas vyktų sklandžiai būtinas ne tik pirminis susitarimas ir pritarimas, bet ir kiekvieno namo gyventojo atsakomybė. Net vieno buto gyventojų didesnis įsiskolinimas gali nulemti, kad nebus suteiktas finansavimo kreditas ir darbai neprasidės.

Dar kartą kviečiame visų nerenovuotų daugiabučių gyventojus apsvarstyti renovacijos galimybes. Esant poreikiui, UAB „Širvintų šiluma“ atstovai surengs namo susirinkimą ir atsakys į visus kylančius klausimus.

Visais dominančiais klausimais dėl renovacijos kviečiame kreiptis į UAB „Širvintų šiluma“ direktoriaus pavaduotoją Rimantą Nugarą Tel. 8 607 88452, el. p. r.nugaras@sirvintusiluma.lt.

Užs. Nr. 127.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Ar širvintiškiai spės pasinaudoti valstybės parama renovuoti daugiabučius?"

  1. Renovacija parašė:

    Gerb. R.Nugarai, kada bus pradėta renovacija Vilniaus 43 name? Po paskutinio susitikimo, buvo žadėtą, jau vasarą skelbti konkursą- o jau ir ruduo įpusėjo.

Comments are closed.

scroll to top