Kaip išsirinkti tinkamiausią automatiką savo vartams?

Automatiškai atsidarantys vartai puikiai tiks bet kuriai įmonei ar individualiam namui, nes užtikrina ne tik naudojimo komfortą, bet ir aukštą saugumo lygį. Geriausias laikas rinktis vartų automatiką yra visos tvoros projektavimo etape. Tai leidžia tiksliai suplanuoti ir be problemų sumontuoti. Taip pat automatiką galite rinktis internetinėje svetainėje ir praėjus kuriam laikui po vartų įrengimo, tačiau tokiu atveju tenka atsižvelgti į papildomus darbus, susijusius su kasimo ar esamos dangos nuėmimu.

Kokio tipo vartų automatika yra?

Automatinių vartų pavaros tipas priklauso nuo jų atidarymo būdo. Dažniausiai pasirenkama pavara – lygiagrečiai tvorai atsidarantys stumdomi vartai. Reikalavimas įrengti tokio tipo vartus yra laisvos vietos varčiai perkelti. Stumdomi įėjimo vartai gali būti laikomi arba montuojami ant specialaus bėgelio. Verta prisiminti apie pavarą ir elektros instaliaciją. Renkantis pavarą stumdomiems vartams, reikėtų atsižvelgti į jų svorį, plotį ir varstymo dažnį. Vartų svoris negali viršyti didžiausios gamintojo nurodytos apkrovos.

Antrojo tipo pavaros yra varstomose vartuose. Vartomi vartai rinkoje yra vienos arba dviejų vartų versijos. Varstomi vartai dažniausiai pasirenkami tada, kai sklypo priekis siauras arba glaudžiai ribojasi su kaimynais. Daugeliu atvejų varstomiems vartams reikia ilgos ir plokščios važiuojamosios dalies. Galima montuoti vartus ant nuožulnios važiuojamosios dalies, tačiau tam reikia specialios vyrių konstrukcijos. Renkantis pavarą varstomiems vartams, atminkite, kad jų veikimui būtinos dvi pavaros, kurioms reikia paruošti reikiamus laidus. Taip pat reikėtų atsižvelgti į vartų varčios ilgį, svorį, vietos, reikalingos pavarai sumontuoti, kiekį, taip pat stulpo krašto atstumą nuo sumontuotų vyrių ašies.

Kaip pasirinkti vartų automatikos sistemos elementus?

Vartų automatikos patikimumo ir efektyvumo garantija – tinkamas jos pasirinkimas atsižvelgiant į vartų atidarymo būdą, svorį ir įėjimo plotį. Naudojimo intensyvumas taip pat yra be galo svarbus klausimas –nuosavame name prireiks kitokio tipo automatikos ir kitokios pramoninių vartų eksploatavimo, kuriai reikės didelės galios pavaros. Namų vartuose automatiką užtenka naudoti 50 varstymo ir uždarymo ciklų per dieną, pramoniniuose vartuose varstymo intensyvumas kartais būna gerokai didesnis, todėl tokiems vartams reikėtų parinkti atitinkamą automatiką, kad būtų pratęstas sklandus jų veikimas ir tarnavimo laikas.

Renkantis vartų automatiką, reikia atsižvelgti ir į atidarymo greitį. Verta atkreipti dėmesį į maitinimo tipą. Jeigu renkatės automatiką jau sumontuotiems vartams, pirmiausia verta pasitikrinti, ar tinkamai veikia jų mechanizmas. Prieš montuodami vartus su automatiniu mechanizmu, įsitikinkite, kad jų techninė būklė yra teisinga, ar atidarant ir uždarant nėra trinties. Bet kokia trintis gali neigiamai paveikti pavaros veikimą.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top