Grožio sektoriuje labai išpopuliarėjusi lazerinė nepageidaujamų plaukelių šalinimo procedūra, kurios rezultatas neįtikėtinas – jokių nepageidaujamų plaukelių. Vos kelios procedūros ir ši problema pamiršta visam laikui, negana to, po procedūrų oda bus švelni, minkšta ir glotni. Beje, susidomėjimas lazeriniu plaukelių šalinimu ypač šokteli pavasarį ir vasarą, kuomet dėvime atviresnius drabužius. Tačiau galite išgirsti nuomonių, jog vasara nėra tinkamiausias metas šioms procedūroms. Tad aptarkime, kada vasarą plaukelius šalinti yra visiškai saugu ir kaip teisingai pasirūpinti oda.
Lazerinis plaukelių šalinimas ištisus metus
Pati plaukelių šalinimo lazeriu procedūra nėra kažkaip susijusi su metų laikais ir ją saugu bei galima atlikti bet kada: žiemą, pavasarį, vasarą ar rudenį. Visgi labiau rekomenduojamas šaltasis metų laikas. Kodėl? Jei pradėsite procedūrų kursą rudenį ar žiemos pradžioje, atėjus vasarai jūsų visiškai nebekamuos nepageidaujamų plaukelių problema. Be to, atsižvelgiant į kai kurias odos paruošimo procedūrai ir priežiūros po procedūros rekomendacijas, tai vėsiuoju metų laikų jų laikytis bus lengviau.
Ką reikia žinoti, jei plaukelių šalinimo procedūras atliksite vasarą?
Šalinant plaukelius vasarą labai svarbu pasidomėti, koks lazeris bus naudojamas. Jei senesnės kartos, tuomet vasarai tai nebus geriausias pasirinkimas, kadangi senesni lazeriai į plauko folikulą nukreipia nenutrūkstamą intensyvų impulsą, tad šalina ne tik plaukelius, bet šiek tiek poveikio turi ir odai – ji neretai sudirginama, gali parausti, jaučiamas didesnis jautrumas. O kadangi vasarą išvengti saulės gana sudėtinga, tai lepinantis saulės voniomis tas jautrumas tikrai kels diskomfortą. Tačiau gera žinia ta, jog daugelis grožio specialistų jau taiko pažangias technologijas ir procedūroms naudoja naujausius modernius lazerius, kurie koncentruojasi tik į pigmento turintį plauką, veikia jo svogūnėlį ir visiškai nedaro jokio poveikio aplink jį esančiai odai. Senesnės kartos lazeriais negalima plaukelių šalinti tada, kai oda įdegusi saulėje, todėl vėlgi procedūros tampa komplikuotos, kadangi vasarą daugelis esame bent šiek tiek „nubučiuoti“ saulės.
Naujos kartos lazeriai plaukelių folikulus veikia žemesnės energijos impulsais, jie yra pakartotiniai, tačiau būtent dėl to plaukelio folikulas įkaista po truputį ir nėra daroma žala jį supantiems audiniams. Tai toks metodas yra visiškai saugus ir vasaros metu. Tik atsižvelkite į tai, jog procedūrų kursas trunka kelis mėnesius – maždaug 6–8 procedūros kas 4–8 savaites, todėl pradėję kursą vasarą, glotnia ir plaukelių neturinčia oda džiaugsitės jai jau pasibaigus.
Kas svarbu prieš lazerinių plaukelių šalinimo procedūrų kursą?
Prieš pradėdami procedūrų kursą ir susitikę su jį atliksiančiu specialistu aptarkite, kokius vaistus vartojate, kokiomis ligomis sergate, ar turite tam tikrų odos problemų. Profesionalas patars, ar procedūrą galima atlikti, o galbūt geriau nukelti po kurio laiko, kai esamų kontraindikacijų nebeliks.
Jei įprastai plaukeliams šalinti rinkdavotės būdus, kurių metu pažeidžiamas, išraunamas plauko svogūnėlis, tai tokių atsisakyti reikėtų iki lazerinio šalinimo procedūrų likus ne mažiau kaip porai savaičių.
Taip pat mažiausiai porą savaičių iki procedūros reikėtų vengti saulės. Tai būtent šiuo atveju pasiruošti procedūroms vasarą yra kiek sudėtingiau, kadangi reikia rinktis uždaresnius drabužius (priklausomai nuo to, kuriose kūno vietose bus šalinami plaukeliai). Jei plaukelius šalinsite nuo rankų, kojų ar kitų matomų vietų ir nenorite rinktis uždarų drabužių vasarą, tuomet naudokite ne mažesnę kaip SPF50 apsaugą turinčias priemones nuo saulės.
Kokia odos priežiūra po procedūrų?
Atlikus lazerinį plaukelių šalinimą svarbus odos drėkinimas, ypač jei procedūra atlikta vasaros metu, kuomet oda nuo karščio linkusi labiau sausėti. Taip pat kurį laiką venkite saulės, neperkaiskite (tad bent kelias dienas nereikėtų lankytis sporto salėje, eiti į sauną).