Chip Tuning: Kokia tai technologija ir kaip ji gali pagerinti jūsų automobilio našumą?

Daugumai vairuotojų automobilio tiuningas asocijuojasi su daugybe spoilerių, per dideliais ratlankiais, pridėtu „chromu“ ir gerokai per garsia išmetimo sistema. Šis vaizdas primena pirmąsias „Greiti ir įsiutę“ dalis arba populiarų žaidimą “Need for Speed”: 2000-ųjų pradžioje. Tuo tarpu automobilių tiuningas šiuo metu yra viena plačiausių automobilių pramonės sričių. Tai taikoma ne tik vizualiniams transporto priemonės aspektams, bet ir grynai techniniams aspektams. Vienas iš pastarųjų – visame pasaulyje populiarus chip tuningas. Kas tiksliai yra lustų derinimas? Ar tai galima padaryti bet kuriame automobilyje?

Kas yra lustų derinimas?

Lustų derinimas yra vienas iš variklio derinimo būdų. Tai apima kompiuterio programinės įrangos (ECU), kuri valdo pavaros bloką, modifikavimą. Ši modifikacija, teisingai atlikta specialisto, leidžia padidinti variklio galią be jokio mechaninio įsikišimo. Žinoma, visas procesas yra visiškai legalus ir leidžia atitikti visus išmetamųjų teršalų standartus. Programinės įrangos modifikavimas padeda išgauti variklio galios atsargas, kurias paliko transporto priemonės gamintojas, siekdamas išlaikyti geresnį variklio patvarumą. Norint pastebėti variklio darbinių parametrų pagerėjimą, nereikia „įtempti“ variklio. Sustiprinus įrenginį net 10%, galima pastebimai pakeisti jo charakteristikas. Automobilis tampa dinamiškesnis, padidėja variklio lankstumas. Chiptuning, žinoma, yra ne tik galios didinimas. Taip pat yra programų, kurios gali sumažinti degalų sąnaudas. Ekologiškas derinimas leidžia sumažinti variklio apetitą degalams tinkamai sureguliuojant pavaros bloko veikimą. Prisiminkime, kad chip tiuningą naudoja ir patys automobilių gamintojai. Būtent todėl jų naujų automobilių pasiūloje dažnai yra tas pats variklis su skirtingais galios parametrais.

Svarbu tai, kad atliekant galios didinimą parametrų pokytis neturi būti didžiulis, kad atitiktų vairuotojo lūkesčius. Akivaizdu, kad „Opel“ nepaversime į „Ferrari“ panašią mašiną, tačiau parametrų padidinimas vos 10% yra toks svarbus, kad kiekvienas vairuotojas pajus skirtumą jau po pirmo važiavimo. Variklio galios didinimas dėl lustų derinimo leidžia paversti automobilį dinamiškesniu, nors tai ne visada turi prilygti didžiausio pasiekiamo greičio padidinimui. Kai kurie varikliai tiesiog turi per mažą galią ir sukimo momentą. Tai lemia ne mažesnį bendrą greitį, o lėtesnį įsibėgėjimą, pvz., įvažiuojant į kalną. Todėl chip tuningas yra puikus sprendimas tiek mažų miesto automobilių, tiek didelių ir didesnių transporto priemonių savininkams.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top