Kaip išsirinkti šiltą ir jaukią antklodę?

Daugelis žmonių ilgai nesvarsto, kokią antklodę pasirinkti. Dažnai tai būna spontaniškas ir iki galo neapgalvotas sprendimas. Pagrindiniai kriterijai paprastai būna kaina ir užpildo medžiagos. Tačiau tai ne visada teisingas požiūris. Pagrindinė antklodės užduotis – užtikrinti tinkamą šiluminį komfortą. Kiekvienas žmogus turi skirtingus poreikius, įskaitant ir šiluminius. Štai kodėl nėra vienareikšmiško atsakymo į klausimą, kokia antklodė geriausiai tinka kiekvienam. Tačiau šiame straipsnyje sužinosite, į ką atkreipti dėmesį, kad rastumėte tokią, kuri atitiktų jūsų poreikius.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis antklodę?

Užpildo tipas

Tai svarbiausia pasirinkimo dalis, nes nuo jos priklauso antklodės miego komfortas ir lengvumas. Nuo užpildo taip pat priklauso, ar antklodė yra pakankamai šilta ir pralaidi orui. Antklodės gaminamos su vieno iš dviejų tipų užpildu: natūraliu arba sintetiniu. Natūralus užpildas gali būti žąsų arba ančių pūkai ir plunksnos, šilkas arba vilna. Žąsų pūkai visais atžvilgiais yra geresnis pasirinkimas nei ančių pūkai. Žąsų pūkai ir plunksnos pasižymi didesniu elastingumu ir yra didesni, nes žąsys auginamos iki trijų kartų ilgiau nei antys. Žąsies pūkai yra geriausias galimas užpildas, nes:

  • jis yra pralaidus orui, patvarus ir elastingas;
  • pasižymi puikiomis termoreguliacinėmis savybėmis ir leidžia miegant palaikyti optimalų kūno šilumos lygį;
  • ištraukia drėgmę, todėl naktį neleidžia per daug prakaituoti ar perkaisti;
  • puikiai izoliuoja.

Įvairių kokybiškų antklodžių galite rasti ir internetinėje parduotuvėje: rustile.lt.

Užvalkalo medžiaga

Kitas veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti renkantis antklodę, yra užvalkalas. Kaip užpildas lemia antklodės termoizoliacines savybes, taip ir užvalkalas turi įtakos antklodės patvarumui ir naudojimosi ja malonumui. Todėl svarbu, kad jis būtų pasiūtas iš patvaraus audinio, kuris maloniai apgaubs jūsų kūną.

Iš daugybės naudojamų natūralių ir sintetinių medžiagų, medvilninis antklodės užvalkalas  yra geriausias pasirinkimas. Tai švelnus, minkštas ir tankus audinys, todėl jis bus nelaidus pūkams, pralaidus orui ir patvarus.

Antklodės šilumos klasė

Renkantis antklodę verta atsižvelgti į tai, kaip keičiasi temperatūra jūsų miegamajame priklausomai nuo metų laikų ir ar jums miegant paprastai būna šilta, ar šalta. Žąsų pūkai puikiai izoliuoja temperatūrą. Geros kokybės pūkų užpildas gali užtikrinti jaukią šilumą žiemą ir gaivią vėsą karštą vasarą, naudojant tą pačią antklodę.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top