Kas yra geros paskolos sąlygos?

Vienas iš aktualiausių dalykų, norintiems gauti paskolą – jos grąžinimo sąlygos. Be abejonės, kiekvienam suinteresuotam asmeniui svarbu, kad jos būtų kuo geresnės. Kitaip tariant, kad grąžinama paimtos paskolos suma būtų kuo mažesnė, o jos teikiama nauda paskolos gavėjui – didesnė. Tačiau ką reiškia geros paskolos sąlygos? Ar visada galite jas gauti? Ir nuo ko jos priklauso?

Šiame straipsnyje trumpai apžvelgiame, į ką svarbu atkreipti dėmesį, norint gauti paskolą geriausiomis sąlygomis.

Nevertinkite paskolos sąlygų vien tik pagal palūkanas

Dažnai žmonės yra linkę klaidingai manyti, kad kuo yra numatytos mažesnės paskolos grąžinimo palūkanos – tuo paskolos sąlygos geresnės. Visgi tai nėra tiesa. Palūkanos sudaro tik dalį bendrai grąžinamos paskolos sumos. Be jų, dar gali būti taikomi įvairūs mokesčiai.

Tad, prieš imant paskolą, svarbu išsiaiškinti, kokie dar mokesčiai yra numatyti sutartyje. Tai gali būti sutarties mokestis, mėnesinis sąskaitos išlaikymo mokestis, draudimas ir kt. Tik įvertinę bendrą mokesčių, įskaitant palūkanas, sumą galėsite įvertinti, ar paskolos sąlygos yra išties geros.

Atkreipkite dėmesį į papildomus reikalavimus sutartyje

Taip pat labai svarbu pažymėti, kad dalis reikšmingos informacijos būna nurodoma papildomuose sutarties reikalavimuose. Į juos neįsigilinę asmenys, vėliau dažnai patenka į nepavydėtiną situaciją – susidūrę su problemomis supranta, kad sudarytos sutarties sąlygos nėra tokios geros, kokių jie tikėjosi.

Pavyzdžiui, vėluojant grąžinti pasiskolintą sumą, paskolą suteikusi įstaiga gali taikyti nuobaudas už įsipareigojimų nevykdymą. Tokiu būdu gali kilti paskolos palūkanų norma, taip pat gali būti numatytos kitos pasekmės. Todėl labai svarbu, prieš sudarant sutartį, ją atidžiai perskaityti, o jeigu yra sunkiai suprantamų, neaiškiai formuluojamų vietų – jas išsiaiškinti.

Palyginkite iš skirtingų bendrovių gautus pasiūlymus

Sužinoti, ar jūsų gautas paskolos pasiūlymas yra geresnis nei kiti, galėsite tik tuomet, kai juos palyginsite. Todėl, jeigu jums iš tikrųjų yra svarbu gauti paskolą su kiek įmanoma geresnėmis paskolos sąlygomis, nepagailėkite laiko ir kreipkitės bent į keletą paskolas teikiančių bendrovių.

Pavyzdžiui, pasirinkdami Paskolų Klubas teikiamas paslaugas, galėsite būti tikri, kad mokėsite nedideles – vos nuo 5 proc. – palūkanas. Be to, išvengsite išankstinių mokesčių, kurie yra įprastai taikomi kitose bendrovėse. Imant paskolą iš Paskolų Klubo, jums tereikės sumokėti tarpininkavimo mokestį (nuo 4,9 proc.), kuris yra taikomas grąžinant paskolą. Vienas didžiausių minėtos platformos privalumų – didelis lankstumas. Tai reiškia, kad jūs patys galite rinktis paskolos atidavimo terminą bei palūkanas.

Visgi gali būti, kad gautus skirtingų bendrovių pasiūlymus savarankiškai įvertinti gali būti sudėtinga. Jeigu turite bent šiek tiek abejonių dėl to, ar teisingai suprantate sutarčių sąlygas, nedelsdami pasikonsultuokite su specialistais. Tik taip galėsite būti tikri, kad pasirinksite teisingai, o vėliau dėl padaryto sprendimo nereikės gailėtis.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top