Širvintų rūmuose baudžiamųjų bylų sumažėjo kone dvigubai

Kaip teigia Vilniaus regiono apylinkės teismo pirmininkė Jolanta Bagdonienė, pernai šiam teismui teko vienas didžiausių krūvių šalyje. Teisme iš 36 teisėjų dirbo tik 27.

2022 metais Vilniaus regiono apylinkės teisme, kurio vienas iš šešių padalinių yra Širvintų rūmai, buvo išnagrinėtos 1366 baudžiamosios bylos, iš jų 82 – Širvintose. Tai mažiausias skaičius, kuris sudarė 6 proc. visų Vilniaus regiono apylinkės teisme išnagrinėtų bylų.

Palyginimui, 2021 metais Širvintų rūmuose buvo išnagrinėtos 153 baudžiamosios bylos, o jų dalis sudarė 11 proc. Vilniaus regiono apylinkės teisme išnagrinėtų bylų. Skaičiai rodo, kad baudžiamųjų bylų Širvintose per metus sumažėjo kone dvigubai.

Kiek daugiau, 103 baudžiamosios bylos (8 proc.), pernai teko Švenčionių rūmams, o daugiausia tokių bylų, 431, išnagrinėta Vilniaus rajono rūmuose.

Vilniaus regiono apylinkės teisme iš visų 1366 baudžiamųjų bylų tik 26 buvo nagrinėjamos ilgiau nei metus.

Širvintose per metus taip pat išnagrinėtos 858 civilinės bylos (7 proc.), o visame teisme jų skaičius viršijo 13 tūkst. Bet tik 87 jų buvo nagrinėjamos ilgiau nei metus. Civilinių bylų, palyginti su 2021 metais, Širvintose padaugėjo: tuomet buvo išnagrinėtos 809 bylos, bet jų dalis visame teisme nepasikeitė ir sudarė tuos pačius 7 proc.

Širvintose taip pat išnagrinėtos 299 bylos pagal Užsieniečių teisinės padėties įstatymą. 2021 metais pas mus išnagrinėtos 156 tokios bylos.

Pernai kadriniai pokyčiai palietė ir Širvintų rūmus. Prezidento Gitano Nausėdos dekretu nuo lapkričio 8-osios Širvintose pradėjo dirbti teisėja Jolanta Vėgelienė, o pas mus iki tol dirbusi Augustė Juozapavičienė perkelta į Vilniaus rajono rūmus.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top