Ant to paties grėblio Lukas užlipo ketvirtą kartą

Vilniaus regiono apylinkės teismo Švenčionių rūmuose buvo išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje atsakomybėn patrauktas Lukas Kosač išgirdo, kad yra siunčiamas atlikti realios laisvės atėmimo bausmės. Iki tol vyras buvo teistas 5 kartus, keturis jų – Širvintose. Net tris kartus Lukas buvo patrauktas atsakomybėn būtent už analogiškus nusikaltimus – vairavimą esant neblaiviam.

Šeštą kartą Lukas Kosač buvo teisiamas už 2023 metų gegužės 26-osios vėlų vakarą padarytą nusikaltimą. Kaip rašėme birželio pradžioje, gegužės 26 d. apie 23.40 val. Jauniūnų seniūnijos Levaniškių kaime šis 2001 metais gimęs Barskūnų kaimo gyventojas neblaivus (mažesniu iš dviejų pūtimų nustatytas 2,55 prom. neblaivumas) vairavo motociklą be valstybinio numerio ir nugriuvo.

Kaip jau minėjome, tai nebuvo pirmas kartas, kai Lukas Kosač įkliuvo neblaivus prie vairo ar vairavo neturėdamas teisės, kai ši yra atimta. 2020 metų rugpjūčio 3-iosios Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmų nuosprendžiu jam buvo skirta 26 MGL (1800 Eur) bauda ir uždrausta naudotis specialiąja teise vairuoti transporto priemones 2 metus.

Beje, tos baudos Lukas nesumokėjo iki šiol, todėl ji ne kartą vėlesnių teismų tarsi estafetės lazdelė buvo vis perduodama „ateities kartoms“.

Tų pačių 2020 metų rugpjūčio 31-ąją Širvintų rūmų teismo baudžiamuoju įsakymu už tokį pat nusikaltimą Lukui buvo paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – 50 parų arešto bausmė ir uždrausta naudotis specialiąja teise vairuoti transporto priemones 4 metus. Subendrinus su anksčiau skirtomis, Lukui Kosač buvo paskirta 90 parų arešto bausmė, tačiau jos vykdymas atidėtas 9 mėnesiams ir paskirta intensyvi priežiūra.

Lukas Kosač vengė atlikti šias teismo paskirtas baudžiamojo poveikio priemones. 2022 metų balandžio 27 dieną jis Medžiukų kaime vairavo automobilį „Mazda 2“ kai teisė vairuoti jam yra atimta. Tų pačių metų rugsėjį jis Alionių I kaime vairavo automobilį, kai teisė vairuoti transporto priemones yra atimta, automobilis neapdraustas savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu, neįregistruotas nustatyta tvarka, neatlikta valstybinė techninė apžiūra.

Ir štai aptariamas įvykis. Ant kelio gulintį Luką tamsoje aptiko namo važiuojanti moteris.

Lukas sakė suprantąs, kad jam anksčiau skirtos baudžiamojo poveikio priemonės taikymo metu negali vairuoti motorines transporto priemones, tačiau vis vien vairavo. Pavyzdžiui, 2022 metų balandžio 27 dieną jis Medžiukuose vairavo automobilį, nes draugas paprašė, kad jis pavairuotų. Sakė, kad draugas buvo neblaivus, o jis – ne visai girtas. Dėl teiginio „ne visai girtas“ būtų galima ginčytis – iš dviejų patikrinimų mažesniu Lukui Kosač buvo nustatytas 2,22 prom. girtumas.

Nors, jei lyginti su tetos automobiliu važinėjančiu draugu, šis tuomet tikrai buvo girtesnis už Luką. Patikrinę, policininkai alkotesteriu teisėtam automobilio naudotojui nustatė net 3,66 prom. girtumą.

Atsižvelgus į tai, kad kaltinamasis nusikalstamos veikos padarymo metu niekur nedirbo, nebuvo registruotas Užimtumo tarnyboje, nėra sumokėjęs paskirtų administracinių nuobaudų, padaryta išvada, jog bauda Lukui Kosač nepadės pasiekti bausmės tikslų, nes jis neturės galimybės jos sumokėti. Be to, paskirta piniginė bauda nesulaikė jo nuo naujų analogiškų nusikalstamų veikų darymo. Todėl kaltinamajam ir buvo skirta griežčiausia sankcijoje numatyta bausmės rūšis – laisvės atėmimas.

Pagal procedūras ją subendrinus, sumažinus ir pan., Lukui Kosač buvo skirta galutinė 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė ir 36 MGL (1800 Eur) dydžio bauda.

Lukui Kosač uždrausta 5 metus vairuoti kelių transporto priemones ir konfiskuotas vos 200 eurų vertės motociklas JONWAY.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 17 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top