Jonažolių aliejus ir jų veikliosios medžiagos

Jonažolės aliejus yra žinomas dėl įvairių veikliųjų medžiagų, kurios prisideda prie jo gydomųjų savybių. Viena iš pagrindinių jonažolių aliejaus veikliųjų medžiagų yra hipericinas. Hipericinas yra raudonas pigmentas, randamas augalo žieduose ir lapuose. Jis žinomas dėl savo antidepresantų ir antivirusinių savybių . Hipericinas padeda atkurti dvasinę pusiausvyrą, pakelia nuotaiką ir padeda pašalinti baimes . Be to, jonažolių aliejuje yra hiperforino – kitos svarbios veikliosios medžiagos. Nustatyta, kad hiperforinas turi antidepresinį poveikį ir manoma, kad jis yra atsakingas už aliejaus gebėjimą palengvinti depresijos simptomus . Dėl šių veikliųjų medžiagų jonažolių aliejus yra populiarus pasirinkimas tiems, kurie ieško natūralių vaistų nuo nuotaikos sutrikimų.

Kita jonažolių aliejuje randamų veikliųjų medžiagų grupė – flavonoidai. Flavonoidai yra augalų junginiai, žinomi dėl savo antioksidacinių ir priešuždegiminių savybių. Jonažolės aliejuje esantys flavonoidai, tokie kaip hipericinas, rutinas, kvercetinas, izokvercetinas ir hiperforinas, prisideda prie jo gydomojo poveikio . Šie flavonoidai ne tik suteikia antioksidacinę apsaugą, bet ir padeda sumažinti uždegimą organizme. Dėl to jonažolių aliejus yra potencialus pasirinkimas gydant su uždegimu susijusias ligas, tokias kaip artritas ar odos sudirginimas.

Jonažolės aliejuje taip pat yra kitų veikliųjų medžiagų, kurios prisideda prie jo bendrųjų savybių. Tai dažikliai, eteriniai aliejai, sutraukiančios medžiagos, karotinas, spiritas, cholinas, organinės rūgštys ir vitaminai PP ir C. Šių veikliųjų medžiagų derinys jonažolių aliejui suteikia unikalių gydomųjų savybių. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad jonažolių aliejaus negalima naudoti tiesioginiuose saulės spinduliuose, nes gali padidėti saulės nudegimo rizika . Apskritai, jonažolės aliejaus veikliosios medžiagos veikia kartu, kad sukurtų natūralų ir visapusišką požiūrį į sveikatą ir gerovę. Jonažolės aliejus, gaunamas iš ryškiai geltonų Hypericumperforatum augalo žiedų, garsėja gydomosiomis savybėmis. Šiame aliejuje yra keletas veikliųjų medžiagų, kurios prisideda prie jo gydomojo poveikio. Viena iš pagrindinių jonažolės aliejaus sudedamųjų dalių yra hipericinas – raudonas pigmentas, suteikiantis aliejui būdingą spalvą. Hipericinas yra galingas antioksidantas ir buvo įrodyta turėti priešuždegiminių ir antimikrobinių savybių. Jis padeda apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų daromos žalos ir mažina uždegimą, todėl veiksmingas gydant įvairias odos ligas, tokias kaip nudegimai, žaizdos ir randai. Kita svarbi jonažolės aliejaus veiklioji medžiaga yra hiperforinas. Daugiau informacijos rasite https://www.madebylithuanians.com/grozis-ir-sveikata/sveikata/aliejus-2.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top