Nuteistas ir teisės vairuoti neturintis asmuo per kelias valandas greitį viršijo 4 kartus

Greitis…

2021-ųjų gegužę Vilniaus miesto apylinkės teismo baudžiamuoju įsakymu už tai, kad vairavo neblaivus, 2800 Eur bauda nuteistas ir galiojantį teistumą dar turintis Andrius K. šįsyk baudžiamąjį įsakymą išklausė Širvintose. Andrius K. buvo kaltinamas vengęs atlikti baudžiamojo poveikio priemones. Ir įkliuvo Andrius K. ne vieną kartą po to, kai be skirtos baudos 2021-aisiais teismas jam uždraudė 3 metus vairuoti transporto priemones.

2023 metų spalio 1 dienos rytą jis Kėdainių rajone, kelyje Aristava-Kėdainiai-Cinkiškiai vairavo automobilį „Audi A4“ neturėdamas teisės vairuoti transporto priemones ir pakartotinai per metus po nuobaudos paskyrimo nustatytą 50 km/h greitį viršijo 62 km/h.

Maždaug po pusvalandžio važiuodamas ten pat, Andrius K. tuo pačiu automobiliu ir neturėdamas teisės vairuoti transporto priemones nustatytą 50 km/h greitį viršijo 68 km/h.

Dar kartą Andriaus K. vairuojamas automobilis buvo „nušautas“ po pusantros valandos Elektrėnų savivaldybėje: Balceriškių kaime jis nustatytą 50 km/h greitį viršijo 24 km/h.

Vairuotojas savo kaltės neneigė ir paaiškino, kad supranta ką padaręs ir patvirtino, kad tokiais veiksmais jis tyčia, sistemingai ir piktybiškai vengė atlikti jam paskirtą teismo baudžiamojo poveikio priemonę. Vis dėlto gailėjosi įvykdęs šį baudžiamąjį nusižengimą.

Bylą nagrinėjant Širvintose paaiškėjo, kad paminėti trys atvejai nėra vieninteliai. Tą pačią spalio 1-ąją sukiojęsis tame pat kelyje Aristava-Kėdainiai-Cinkiškiai, jis ten pat greitį viršijo ir 37 km/h Paskirtos 600 Eur baudos jis dar nebuvo sumokėjęs.

Andriaus K. pažeidinėta ir 2022 metų lapkritį. 4-ąją to mėnesio dieną Kaišiadorių rajone, Grėžieniškių kaime, jis vairavo transporto priemonę neturėdamas teisės vairuoti, kai niekada jos nėra įgijęs. Jam 450 Eur bauda.

17-ąją to mėnesio dieną jis Vilniuje, vairuodamas transporto priemonę, sustojo ir stovėjo Kelių eismo taisyklių draudžiamoje vietoje. Jam buvo paskirta 15 Eur bauda.

Abi pastarąsias baudas Andrius K. sumokėjo. Iki bylos nagrinėjimo Širvintose Andriui K. už pirmus tris paminėtus greičio viršijimo atvejus buvo surašyti administracinio nusižengimo protokolai, bet sprendimai dar nebuvo priimti.

Nuteisus už vairavimą esant neblaiviam, Andrius K. Lietuvos probacijos tarnybos buvo supažindintas su bausmės, auklėjamojo ar baudžiamojo poveikio priemonės vykdymo priežiūros planu. Bet kaip matome, tai jokio įspūdžio nuteistajam nepadarė. Teisine prasme, nusikalstamą veiką Andrius K. padarė būdamas recidyvistas.

Pripažinęs kaltu dėl to, kad vengė atlikti baudžiamojo poveikio priemones, Vilniaus regiono apylinkės teismas Andriui K. skyrė galutinę 20 MGL (1000 Eur) baudą. Na o greičio viršijimai bus įvertinti atskirai, nes tai yra administraciniai nusižengimai. Bent du kartus jis viršijo greitį daugiau kaip penkiasdešimt kilometrų per valandą. O tai užtraukia baudą vairuotojams nuo 450 iki 550 Eur eurų, o neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims, koks yra Andrius K., – nuo 450 iki 700 Eur.

Apskritai teisės vairuoti nuo 1 iki 6 mėnesių atėmimas yra taikomas visiems vairuotojams, viršijusiems greitį daugiau kaip 50 km/h. Pradedantiesiems, motociklų, žmonių ir krovinių vežėjams greičio riba prasideda nuo 31 km/h, o trukmė, priklausomai nuo greičio intervalo, svyruoja nuo 3 iki 18 mėnesių.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 29 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top