Dosnumas: vos už 2 areštinėje praleistas dienas valstybė nurašė 151 eurą

2015 metais dėl papirkimo mūsų šalyje buvo atlikti 934 ikiteisminiai tyrimai, kurių metu 624 atvejai buvo pripažinti nusikaltimais (3 – sunkiais ir labai sunkiais), o 310 atvejų traktuoti kaip baudžiamieji nusižengimai.

Pernai Širvintų rajone buvo užregistruoti 4 tokie nusikaltimai, t. y. vienu daugiau nei 2014-aisiais. Pagal šiuos nusikaltimus šiek tiek viršijome šalies vidurkį, o kaimyninio Ukmergės rajono vidurkį – net tris kartus.

Kokia situacija šįmet – sunku pasakyti. Statistiniai duomenys apie Lietuvos Respublikoje 2016 metais užregistruotas nusikalstamas veikas, įtariamus (kaltinamus) asmenis ir nukentėjusius nuo nusikalstamų veikų asmenis Vidaus reikalų ministerijoje laikinai (beje, tas laikinumas tęsiasi jau aštuonis mėnesius!) nerengiami dėl Nusikalstamų veikų žinybinio registro programinių priemonių tobulinimo darbų.

Dar vasaros pradžioje Širvintų rajono apylinkės teismas paskelbė nuosprendį Robertui M., kuris buvo kaltinamas tiesiogiai pasiūlęs duoti kyšį policijos pareigūnui už jo neveikimą, vykdant įgaliojimus. Triskart teistas Robertas vėl įmerkė uodegą praėjus vos savaitei, kai Vilniaus rajono apylinkės teismas jam už neteisėtą disponavimą nešaunamuoju ginklu ir pasipriešinimą valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui skyrė 14 MGL baudą. Roberto M. įvykdytų nusikaltimų įvairovė tiesiog stebina: prieš tai laisvės apribojimo bausmėmis jis buvo nuteistas už nesunkų sveikatos sutrikdymą, paskui – už sukčiavimą. Darbuojantis tokiais tempais Baudžiamajame kodekse greitai pritrūks straipsnių.

Mūsų rajone Robertas M. įkliuvo gegužės 31-osios naktį, kai apie 2 val. nakties jo vairuojamas automobilis „Ford Galaxy“ buvo sustabdytas Jauniūnų seniūnijoje, vieno Gudulinės kaimo daugiabučio namo kieme. Vairuotojas sėdo prie vairo nebodamas, kad jam yra atimta teisė vairuoti transporto priemones, o kai policijos pareigūnai nurodė patikrinti neblaivumą, jis vengė tai daryti.

Sėdėdamas Širvintų rajono policijos komisariato tarnybiniame automobilyje NISSAN NV 200, Robertas M. pareigūnui pasiūlė duoti 50 eurų kyšį, kad nebūtų surašomas protokolas. Kai toks pasiūlymas nepadarė laukto įspūdžio, Robertas sumą padidino iki 100 eurų.

Teisme Robertas M. pripažino savo kaltę ir paaiškino, kad vakare pas tėvus išgėrė 1 litrą konjako, po to draugo automobiliu nusprendė vykti pas savo sugyventinę. Matyt, tas litras kaip reikaint apsuko galvą, nes vairuotojas aiškino „dėl girtumo visko gerai nepamenąs, tačiau atsimena, kad, įvažiavus į sugyventinės kiemą, iš galo švietė policijos švyturėliai.“ Iš atminties nuotrupų jis sudėliojo vaizdą, kaip sėdėjo policijos pareigūnų automobilyje ir jam buvo rašomas protokolas, nes vairavo išgėręs. Siekdamas, kad policijos pareigūnas nerašytų protokolo, pasakė, jog sumokės 50 eurų, kad jį paleistų, o vėliau pasiūlė 100 eurų, kad nerašytų protokolo. Tačiau pareigūnas vis vien surašė protokolą ir išvežė jį į areštinę.

Vairuotojo paaiškinimus patvirtino policijos automobilyje padarytas garso įrašas.

Baudžiamąją bylą išnagrinėjęs pagreitinto proceso tvarka, tesimas bausmę sumažino vienu trečdaliu, taigi skirta 30 MGL (1130 eurų) bauda suamžinta iki 20 MGL (753 eurų). Atsižvelgus į tai, kad Robertas dvi paras buvo laikinai sulaikytas, už šiuos patirtus „nepatogumus“ jam buvo nubraukta 4 MGL suma, taigi galutinė bausmė sumažėjo 151 euru (kas dar nepamiršo, tai kiek daugiau nei 500 litų)! Vairuotojas galėjo tik graužtis, kad per greitai pripažino kaltę ir „gumos netampė“ bent savaitėlę, tuo atveju jo bauda areštinėje būtų susitraukusi iki apskrito nulio. Juk ne taip paprastą rasti „skylę“, kur per parą gali „uždirbti“, kad ir perkeltine prasme, ne ką mažiau už Seimo narį…

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top