Savo valdas pavertė jaukiu žemės lopinėliu

Laimutė ir Bronius Didžiokai prie savo namų Karališkių kaime.

Kiekvienais metais Širvintų rajone renkamos gražiausios sodybos. Seniūnų, seniūnaičių, bendruomenių rekomenduotas apžiūri komisija, išrenka geriausias, jaukiausias, įspūdingiausias. Jų šeimininkai apdovanojami, sodybų nuotraukos pristatomos visuomenei, apie kuriamą grožį ir jaukumą skelbia žiniasklaida. Šiais metais Zibalų seniūnijoje gražiausiai tvarkoma pripažinta Karališkių kaime esanti Laimutės ir Broniaus Didžiokų sodyba. Ši nominacija jiems atiteko pirmą kartą. Šeimininkai apdovanoti Širvintų rajono savivaldybės padėka už skoningą ir išradingą tvarkymąsi ir kultūros puoselėjimą.

Ypač vertintojus sužavėjo paties šeimininko Broniaus Didžioko sumeistrauta karieta. Iš įvairių medinių ir metalinių konstrukcijų pagamintas įrenginys sulaukė pagyrimų žodžių. Komisijos narė Alvyda Krapienė, pamačiusi karietą, nusprendė, kad toks ekponatas būtinai turi reprezentuoti Zibalų seniūniją Rudens darbų pabaigtuvių šventėje Širvintose. Taip ir įvyko: šventės dalyviai karietą matė ir galėjo ja pasidžiaugti. Pasidomėjus, kaip toks technikos stebuklas vadinasi, Bronius Didžiokas pašmaikštavo:

  • Elžbieta II. Kodėl? Kadangi Karališkių kaimas „karališkas“, pavadinimo karietai taip pat reikėjo karališko. Elžbieta II turbūt žinomiausia karalienė Europoje, jos garbei karietą taip ir pavadinome.

Vertėtų pabrėžti, kad Bronius Didžiokas – auksinių rankų meistras. Smalsu sužinoti, kaip gimė idėja sukonstruoti ištaigingą karietą – sodybos puošmeną.

  • Kadangi dirbu vairuotoju, tenka važiuoti pro Musninkus, – gimusia idėja pasidalijo Bronius. – Vienoje iš sodybų pamačiau senus šieno grėbiamosios ratus kaip sodybos akcentą ir tada kilo idėja, kad, panaudojus tokius ratus ir pridėjus senos arklinės šienapjovės ratus, būtų galima sukonstruoti karietą. Kadangi sodyboje gausu senovinių žemės ūkio ir kitokių padargų, o karietos vizija jau buvo galvoje, teliko sukonstruoti.
Broniaus Didžioko sumeistrauta karieta buvo eksponuojama Širvintose vykusioje Rudens šventėje. Netrūko norinčių joje fotografuotis.

Be abejo, darbo buvo daug. Tam buvo skirti visi laisvadieniai ir vakarai po darbo. Pasak šeimininko, tekdavo laukti ir įkvėpimo. Kadangi sodyba atoki, atvažiuojantys svečiai visada pirmiausia pastebi karietą. Taigi ji natūraliai tapo sodybos akcentu.

Broniaus Didžioko sukonstruota karieta buvo eksponuota Rudens šventėje Širvintose, puikiai derėjo prie Zibalų seniūnijos saviveiklininkų parengtos programos. Paklausus, kaip karietą įvertino šventės dalyviai, meistras pasidžiaugė:

  • Buvo tikrai nemažai susidomėjusių dalyvių. Daugelis stebėjosi, kiek daug darbo, kantrybės ir kūrybiškumo įdėta meistraujant, nes dabar mažai žmonių, kurie užsiimta tokiais dalykais. Norintys atsisėdę karietoje galėjo nusifotografuoti. Gavome daug pagyrimų, ne vienam pasakojome karietos atsiradimo istoriją.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gruodžio 8 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (8 įvert.)

2 Atsakymai į “Savo valdas pavertė jaukiu žemės lopinėliu”

  1. Dainius Graužinis parašė:

    Kiek matosi iš nuotraukos labai tvarkinga sodyba. Šaunuoliai

  2. valio parašė:

    Sveikinimai!

Comments are closed.

scroll to top
+