Tarybos narė Živilė Jankauskaitė-Turkmen: „Palaikau jaunimą, skatinu siekti savo tikslų, įgyvendinti iniciatyvas ir projektus“


Ž. Jankauskaitės-Turkmen (pirma iš kairės) tarptautiniuose mokymuose.

,,Savanorystė duoda supratimą, kad egzistuoja labai paprasti gyvenimo dalykai: dėkingas žvilgsnis, dėkingos akys, sudarantys esminius gyvenimo dalykus“, – yra pasakęs filosofas, eseistas Leonidas Donskis. Taip jau atsitiko, kad dar visai neseniai, išgirdę žodį „savanoris“, lietuviai pirmiausia pagalvodavo apie savanoriškai tarnaujančius kariuomenėje. Tokia savanorio samprata buvo suformuota pirmuoju Lietuvos nepriklausomybės laikotarpiu, o dar labiau įsitvirtino po 1990 metų, atgavus laisvę. Tad ir Vilniaus bei Kauno Savanorių prospektai pavadinti būtent Lietuvos kariuomenės savanorių garbei.Šiandien savanorystė įgauna kitą prasmę – kaip pagalbą žmogui ir mus supančiai aplinkai.Savanorystė – visuomenės veidrodis, atspindintis tai, kas rūpi žmonėms. Apie savanorystę ir kitus aktualius dalykus šįkart kalbuosi su Širvintų rajono savivaldybės tarybos nare, Širvintų atviro jaunimo centro (ŠAJC) jaunimo užimtumo specialiste, Musninkų kaimo bendruomenės pirmininke Živile Jankauskaite-Turkmen.

– Esate labai išsilavinusi, daug pasaulio mačiusi, daug kuo besidominti jauna moteris. Viename iš interviu esate sakiusi: „Savanorystė apvertė mano gyvenimą ir jo pasirinkimus.“ Kaip dažnai dabar imatės savanorystės? Jeigu ji Jūsų gyvenime ir dabar užima svarbią vietą, kokias idėjas įgyvendinote ir kokių turite ateities planų?

Savanorystė yra nuostabi veikla, kuri turi daugybę teigiamų dalykų tiek savanoriaujantiems, tiek ir visuomenei. Drąsiai galiu teigti, kad savanoriaujant galima patirti didelį asmeninį ir emocinį pasitenkinimą žinant, kad prisidedu prie geresnės aplinkos kūrimo ir prie pagalbos kitiems teikimo. Savanorystė suteikia galimybę susipažinti su įvairiais žmonėmis, įskaitant iš skirtingų kultūrų ir socialinių sluoksnių.Pastaruoju metu aš aktyviai dirbu su Musninkų kaimo bendruomene. Tapusi bendruomenės pirmininke,  kartu su kolegomis iš bendruomenės tarybos esame įkvėpti pradėti veikti ir įgyvendinti įvairius projektus ir idėjas, kurios yra itin svarbios bendruomenės nariams. Parengėme kelis projektus, kuriuos jau netrukus įgyvendinsime. Vienas iš jų yra „EIK“ projektas, skirtas skatinti sveiką gyvenseną, kurio metu kviesime visus mokytis šiaurietiško ėjimo. Taip pat bendruomenėje drauge su kolege organizuojame „Arbatos klubus“ rudens ir žiemos metu. Tikiuosi, kad bendruomenės nariai ir toliau palaikys ir tęs šią idėją. Kaip žinote, mano aistra yra tarptautiniai projektai, todėl visada siekiu organizuoti juos kartu su partneriais iš užsienio ir įtraukti į juos jaunimą, specialistus ir kitus bendruomenės narius iš Širvintų rajono savivaldybės. Tarptautiniai projektai skatina kultūrinius mainus tarp įvairių šalių ir regionų, suteikdami žmonėms galimybę susipažinti su kitų šalių tradicijomis, papročiais, kalbomis ir meno formomis. Tai skatina tarpkultūrinį supratimą, pagarbą ir prisidėjimą prie tolerancijos ugdymo. Dalyvavimas tokiuose projektuose skatina bendradarbiavimą su žmonėmis iš skirtingų šalių, atveriant platesnes pažinimo galimybes, naujų metodologijų ir idėjų atradimą bei naujų žinių įgijimą.Visada stengiuosi atrasti laiko savanorystei, kadangi savo žiniomis ir patirtimi galiu padėti kitiems įgyvendinti įvairias idėjas, prisidėti prie projektų renginimo ir įgyvendinimo. O savanoriaudama kitose organizacijose ir veiklose pati mokausi naujų dalykų, tobulinu save asmeniniame ir profesiniame gyvenime.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 4 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (7 įvert.)
scroll to top