Tarybos narys Egidijus Dragūnaitis: „Džiaugiamės su šeima, kad gyvenimo startui pasirinkome Širvintas“

Egidijus Dragūnaitis (centre) su komanda perduoda paramą Ukrainos kariams. 2023 m. rugsėjis.

Tęsiame pokalbį su Tarybos nariais. Atvirai pasikalbėti šįkart sutiko Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys Egidijus Dragūnaitis. Šis jaunas žmogus yra Socialinės, sveikatos apsaugos ir šeimos komiteto narys, Širvintų rajono savivaldybės tarybos opozicijos lyderis, Antikorupcijos komisijos narys, jaunesniosios kartos širvintiškiams gerai pažįstamas kaip visiems gero linkintis ir visada skubantis į pagalbą geraširdis vyras.

-Daugelis Jus pažįsta kaip Širvintų krašto „žentą“, todėl pirmiausia norėtųsi išsamesnio prisistatymo. Iš kur esate kilęs, kokius mokslus baigęs, kaip atsiradote Širvintose?

-Visai neseniai vienas sodo kaimynas atėjo prie tvoros ir sako: „Labas, klausyk, čia mes jau bendraujame daug metų, bet nežinau tavo vardo, vadinam su žmona tave Petro žentu…“ Tad sveiki visi, esu Egidijus – Petro ir Nijolės Opanovičių žentas.

Net ir po kiek daugiau nei 13 metų, gyventų Širvintose, naujai sutiktas mūsų rajono gyventojas man sako: „Bet tu čia ne vietinis? Ar ne?“ O tas „ne vietinis“ yra dėl kiek kitokios mano tarmės, kuri būdinga Zanavykų kraštui. Kilimo esu iš Šakių rajono, Išdagų kaimo. Baigęs Šakių „Varpo“ vidurinę mokyklą, mokslus tęsiau Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijoje. Nuo pirmų studijų dienų aktyviai dalyvavau studentiškose veiklose, buvau studentų atstovybės nariu. Per vieną Lietuvos aukštųjų mokyklų kongresą, vykusį Šiauliuose, susipažinau su Inga, kurį pavergė mano širdį. Pirmą pažinties dieną pasakiau sau, kad ji bus mano žmona. Prireikė gerų 4 metų, kol tas įvyko, tačiau jau 13 metų gyvename stiprioje, darnioje santuokoje, turime 8 metų dukrą Saulę. Džiaugiamės su šeima, kad gyvenimo startui pasirinkome Širvintas, kurios prieš 14 metų tikrai nebuvo tokios gražios, patrauklios ir žinomos kaip dabar.

Širvintų vėliava pasiekė Ukrainą.

-Kas paskatino pasukti į politiką? Ar galima rajono Tarybą pavadinti viena darnia komanda? Kaip pavyksta rasti bendrą kalbą su kitais nariais?

-Vienas lauke – ne karys, o su puikia komanda galima nuveikti daug daugiau. Noras padaryti daugiau ir atvedė į politiką. Širvintų rajono žmonės savo balsą ir pasitikėjimą atidavė vienos partijos daugumai. Ši Tarybos narių dauguma ir sudaro darnią komandą, dirbančią teisinga linkme. Yra labai mažai Tarybos narių, kurie šneka už nugaros, bet jų dėka suprantame, kad esame priekyje.

-Žinau, kad ką tik grįžote iš Ukrainos. Papasakokite plačiau, su kokia misija ten lankėtės? Ką galėtumėte pasakyti apie karo alinamą šalį?

-Taip, dar rugsėjo pradžioje iš žmonos ir jos bendradarbių gavau pasiūlymą kopti į aukščiausią Ukrainos kalną Hoverlą. Išvykome rugsėjo pabaigoje, grįžome spalio pradžioje. Hoverlos viršukalnei įveikti prireikė gerų 7 valandų. Į Ukrainą vykome ne tuščiomis. Įmonės „Alna Business“ darbuotojai ir jų šeimos nariai surinko lėšų, už kurias nupirkome ir nugabenome 14 taktinių kuprinių, prikrautų būtinų medikamentų, tvarsčių, sausų maisto davinių, kojinių, pirštinių. Likusią dalį paramos perdavėme grynais pinigais, karius aprūpinanti organizacija nupirks būtinų reikmenų fronte esantiems kovotojams. Mes buvome Lvove, Bukovelyje. Šie miestai yra toli nuo karo zonos, bet prieš porą savaičių Lvovas irgi buvo apšaudytas, kaukė oro pavojaus sirenos. Keliaudami matėme daug blok postų su kariais, tiltams, tuneliams sustiprinta kariškių apsauga, miestuose daug karo policijos. Kol viena šalies pusė kovoja fiziškai, kita padeda visomis kitomis išgalėmis.

Kalbėjosi Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys
Nuotraukos iš Egidijaus Dragūnaičio asmeninio albumo

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite spalio 6 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.6 (5 įvert.)
scroll to top