KĄ TURĖTUMĖTE ŽINOTI, PIRKDAMI TRĄŠAS?

Trąšų įvairovė dar nepatyrusius sodininkus bei daržininkus gali gluminti, tačiau atsižvelgus į du esminius kriterijus, t. y. trąšų paskirtį bei trąšų tipus, pasirinkimas bus ženkliai lengvesnis.

Trąšų paskirtis – esminis kriterijus, renkantis „maistą“ augalams

Pasitelkdami skirtingas trąšas, galite pasiekti skirtingų tikslų. Vejoms skirtos trąšos, apie kurias daugiau sužinosite, sekdami šią nuorodą: https://www.akmenys.lt/trasos-vejai, yra skirtos tam, kad žaliąjį „kilimą“ papildytų įvairiomis vertingomis medžiagomis, įskaitant vejai būtinus mikroelementus, skatinančius šaknų formavimąsi, jas stiprinant bei skatinant vejos augimą. Atkreipkite dėmesį į tai, kad taip pat yra vejoms skirtų trąšų, kurių paskirtis – efektyvi kova su samanomis vejoje.

Jeigu ruošiatės tręšti spygliuočius, Jums reikės trąšų, kurios yra skirtos būtent šio tipo augalams. Spygliuočiai, kai jiems trūksta tam tikrų maisto medžiagų, ima ruduoti, todėl tiek egles, pušis, tujas, tiek maumedžius bei kitus dekoratyvinius lauko augalus reguliariai reikėtų „pamaitinti“ trąšomis nuo rudavimo, kurios padeda išlaikyti spygliuočius gyvybingai žalius bei kompensuoja magnio trūkumą dirvožemyje.

Uogoms bei uogakrūmiams, norint puikių rezultatų, taip at turėtų būti naudojamos būtent jiems skirtos trąšos. Braškės bei kiti uogas vedantys augalai, pavyzdžiui, yra jautrūs chlorui, todėl šios medžiagos uogoms bei uogakrūmiams skirtose trąšose praktiškai nerasite. Naudojant tinkamas trąšas, galima tikėtis geresnio derliaus, uogos auga didesnės, pasižyminčios geresnėmis skonio savybėmis ir t. t.

Bulvės, pomidorai, paprikos, agurkai, svogūnai, česnakai bei kitos daržovės taip pat reikalauja specialiai jų poreikius tenkinančių trąšų. Prisiminkite, kad lauko daržovėms reikia tam tikro kiekio kalio, azoto bei fosforo, kad jie galėtų vystytis, augti ir, žinoma, subrandinti didesnį, puikia išvaizda bei skoniu pasižymintį derlių. Rinkdamiesi trąšas daržoves, pirmenybę teikite trąšoms, kurių sudėtyje nėra chloro bei nitratų. Šiltnamio augalai reikalauja papildomų medžiagų jau vien dėl to, kad auga uždaroje erdvėje. Įvairūs šiltnamio augalams skirtose trąšose esantys mikroelementai padeda augalams geriau augti, gausiau derėti ir pan. Jomis tręšiamų šiltnamio augalų derlius ilgiau laikosi ir jį nuėmus.

Įvairios gėlės, kiti dekoratyviniai augalai, vaismedžiai, kambariniai augalai, taip pat lapiniai augalai, žydintys augalai, rūgščią dirvą mėgstantys augalai taip pat turi specialiai jiems skirtas trąšas, todėl jas išsirinkti nebus sunku. Žinoma, jeigu norite trąšų, kurios tiktų visiems sodo bei daržo augalams, tada specialistai pataria rinktis universalias trąšas.

Skirtingi trąšų tipai

Visos rinkoje esančios trąšos yra skirstomos į tris tipus. Pirmasis tipas – trąšos, beriamos tiesiai į gruntą. Šio tipo trąšos gali būti maišomos su pasirinktu substratu arba būti beriamos tiesiai į augalui sodinti skirtą duobutę. Antrasis tipas yra įterpiamos trąšos. Pažymime, kad šio tipo trąšos turėtų būti įterpiamos 5 cm atstumu nuo augančių augalų. Trečiajam tipui yra priskiriamos ištirpinamos trąšos. Šių trąšų bei vandens „kokteiliu“ augalai yra laistomi.

Skirtingos trąšų rūšys

Renkantis trąšas, tikrai pastebite, kad trąšų asortimentas įvairus. Universalios, kompleksinės, organinės bei mineralinės trąšos yra sukurtos tam, kad tenkintų visus augalų poreikius. Skirtinga jų sudėtis, tręšimo laikas ir kt. aspektai nulemia, kad augalai visą jų gyvavimo laikotarpį būtų tinkamai „pamaitinti“, gyvybingi bei produktyvūs. Visos šios skirtingos trąšos internetu įsigyjamos kasdien. Jos lengvai ir greitai gali pasiekti ir Jūsų namus!

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top