Šiukšlės … išgaravo

Pradėjus domėtis, kas užteršė Draučių mišką, skaitytojo užfiksuotos šiukšlės paslaptingai dingo.

Praėjusią savaitę „Širvintų kraštas“ gavo skaitytojo žinutę apie Jauniūnų seniūnijoje, Meilūnų kaime, Miško gatvės pabaigoje esančiame miškelyje užfiksuotas išverstas šiukšles, statybines atliekas. Tarp jų – kelios siuntų pakuotės, ant kurių matyti gavėjo kontaktai. Trijose pakuočių etiketėse nurodytas tas pats asmuo, jo duomenys – vardas, pavardė, telefonas. Tiesa, visais atvejais skiriasi adresas, kuriuo buvo pristatomos siuntos. Jos vežtos į Vilniuje esančias Sausupio, Saltoniškių, Valdemaro Černeckio gatves.

Nereikia net abejoti, kad atliekos čia atsirado neatsitiktinai, o minėtas asmuo vienaip ar kitaip su tuo tikrai yra susijęs. Kitaip būtų sunku paaiškinti, kaip siuntų pakuotės iš skirtingų vietų, bet adresuotos tam pačiam asmeniui, atsidūrė tame pat taške.

„Širvintų kraštas“ susisiekė su siuntų etiketėse nurodytu asmeniu, tačiau šis pasiteisino negalįs kalbėti.

Informaciją apie skaitytojo atsiųstus faktus „Širvintų kraštas“ perdavė Aplinkos apsaugos departamentui prie Aplinkos ministerijos. Trečiadienį gavome Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Vilniaus valdybos viršininko Sergejaus Tretjakovo pasirašytą atsakymą, kuriame teigiama, jog gegužės 8 d. Inspekcija patikrino faktus vietoje. Vietos apžiūros metu nustatyta, kad „Draučių miške, Jauniūnų sen., Širvintų r. (…) nurodytoje vietoje (koordinatės 559310, 6086779 LKS) išpiltų atliekų nėra.“

Pranešama, kad Inspekcija nutraukė tyrimą, bet, pateikus naujas faktines aplinkybes dėl nurodytų atliekų, skundo nagrinėjimas gali būti atnaujintas.

Ir suglumome, ir apsidžiaugėme. Kodėl gi ne. Juk pilietiškam gyventojui pradėjus domėtis aplinkos teršimo atliekomis faktu ir juos paviešinus, galimas kaltininkas sukruto ir sutvarkė, ką palikęs. Prevencija – irgi rimta priemonė.

Gintaras Bielskis

Visą straipsnį skaitykite gegužės 15 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3 (2 įvert.)
scroll to top
+