LR Prezidentas atsakė į „Širvintų krašto“ klausimus

Prezidentas Gitanas Nausėda. LRP kanceliarijos / Roberto Dačkaus nuotr.

Kovo 27 d. Širvintų kultūros centre įvyko žiniasklaidos atstovų susitikimas su rajone viešėjusiu Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda ir jo patarėjais.

LR Prezidentas atsakė į keletą labiausiai „Širvintų krašto“ skaitytojams rūpimų klausimų.

„Širvintų kraštas“ domėjosi Prezidento nuomone apie Širvintų rajone planuojamą statyti vėjo jėgainių parką, informavo, jog Zibalų ir Alionių seniūnijų gyventojai nerimauja dėl to, jog jėgainės numatomos statyti per arti sodybų, prašo padidinti atstumą nors iki 2 kilometrų nuo turbinos iki gyvenamojo namo. Aptardamas planus Širvintų rajone statyti vėjo jėgainių parką, Prezidentas patvirtino, kad dabar vyksta poveikio aplinkai vertinimas (PAV), patikino, jog vėjo elektrinių vystytojai turi skirti daugiau dėmesio ir resursų atviram dialogui su gyventojais, bendruomenėmis ir savivalda.

Socialiniuose tinkluose platinama žinia, kad Lietuvoje bus uždaromos 86 gimnazijos. Viena iš jų – Širvintų r. Gelvonų gimnazija. Negi bus atimta galimybė regionuose gyvenantiems vaikams siekti nemokamo gimnazinio išsilavinimo? Ar tikrai šį rugsėjį pradės veikti Vyriausybės nustatyta tvarka dėl 21 vaiko klasėje? Gal kaimiškose gimnazijose pakaktų 12? „Aš dėl visų 86 gimnazijų nekalbėsiu. Gelvonų gimnazija uždaryta nebus. Ši gyvenvietė nusipelno savo gimnazijos. Vaikai privalo mokytis ten, kur jie gyvena“, – sakė Prezidentas.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 29 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.69 (13 įvert.)
scroll to top