Rūšiuoti maisto atliekas – kas iš to?

2024-ųjų prabėgo jau 4 savaitės. Tad redakcija nusprendė pasiteirauti, kaip vyksta šis procesas, ar noriai širvintiškiai imasi naujovės. Į klausimus mums mielai sutiko atsakyti šią sritį kuruojanti Širvintų r. savivaldybės vicemerė Laima Versekėnaitė ir Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas Aidas Skardžius.

-Oranžinius maišelius maistui rūšiuoti pradėjote sausio 5 d. Kiek jų jau pavyko išdalinti gyventojams?

-Išdalinta beveik 600 vnt. maišelių komplektų, t. y. 25 proc. Dalijimo terminas buvo pratęstas iki sausio 23 d., todėl visi MIESTO DAUGIABUČIŲ GYVENTOJAI, kurie dar nebuvo pasiėmę, buvo kviečiami ateiti į Širvintų seniūniją ir juos atsiimti.

-Lauke žiema, slidu. Ar, sakykim, vyresnio amžiaus žmogus būtinai turi maišelių atvykti pats, ar jam gali paimti kažkas kitas?

-Atvykus prašome nurodyti tik namų adresą, jokio asmens dokumento ar nuosavybės įrodymo nereikalaujame. Todėl jei sudėtinga atvykti, paimti maišelius kaimynams, artimiesiems ar draugams gali ir kitas žmogus – reikia žinoti ir pasakyti tikslų gyvenamąjį adresą.

-Ar už šiuos maišelius reikės mokėti? Kiek žmonėms kainuos šis naujas žingsnis rūšiuojant atliekas? Ar tai – Širvintų r. savivaldybės iniciatyva?

-Prievolė rūšiuoti maisto atliekas Lietuvai yra „nuleista“ iš Europos Sąjungos ir patvirtinta Vyriausybės įsipareigojimais. Vyriausybė savo ruožtu vykdyti pokyčius įpareigojo savivaldybes. Deja, kaip dažnai yra – pertvarka privaloma, bet pinigų jai nėra. Taip ir šiuo atveju. Širvintų r. savivaldybė šiam tikslui numatė 25 000 Eur. Nupirkta specialių maišelių, kurių žmonėms turėtų užtekti pusei metų. Paskui bus ir sekančiam pusmečiui. Tačiau gyventojams maišeliai yra nemokami, o ir pats atliekų tvarkymo pokytis nekainuos. Jokių papildomų mokesčių nebus.

-Kur reikėtų išmesti pripildytą oranžinį maišelį?

-Maišelį su maisto atliekomis reikia tvirtai užrišti ir išmesti į mišrių atliekų konteinerį.

-Kodėl neįrengiami atskiri konteineriai, skirti maisto atliekoms?

-Nes tai stipriai padidintų rinkliavą už atliekų tvarkymą, o rūšiavimas į oranžinius maišelius žmonėms nieko nekainuoja.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite sausio 26 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top