Apvalios medienos vežėjai kelia galvos skausmą

Paprastai kasmet Širvintų rajono savivaldybė nustato laikotarpius, kurių metu ypatingai didelė kelių sugadinimo tikimybė. Šiais laikotarpiais medienos siuntėjai privalo informuoti Širvintų rajono savivaldybės administraciją, tiksliau – konkrečią seniūniją apie planuojamą gabenti apvaliąją medieną Savivaldybės teritorijoje esančiais vietinės reikšmės vidaus (miško) keliais ir pateikti duomenis.

Konkretaus laikotarpio nėra numatyta, kadangi tai priklauso nuo orų sąlygų. Pavyzdžiui, 2020 metais toks laikotarpis buvo sausį, kovą ir lapkritį, 2021 metais – sausį, vasarį, balandį, net rugpjūtį, taip pat gruodį. Pastarąjį kartą toks reikalavimas buvo nustatytas 2023 metų spalį, kai kelių sugadinimo tikimybė padidėjo dėl lietingų rudens orų.

„Atkreipiame dėmesį, kad šiuo laikotarpiu yra krovininio transporto, kurio svoris viršija 8 tonas, eismas Širvintų rajono savivaldybės vietinės reikšmės viešais keliais žvyro ir grunto danga yra DRAUDŽIAMAS!!! – tuomet skelbė Širvintų rajono savivaldybė ir atkreipė dėmesį, kad „stebint situaciją, neretai juntamas medienos vežėjų geranoriškumo trūkumas. Dažnai sugadinti keliai paliekami neatstatyti arba tik paviršutiniškai patvarkyti. Todėl prašome ir vežėjų, ir gyventojų pilietiškumo, atsakomybės ir geranoriškumo“.

„Širvintų kraštas“ gavo laišką su nuotraukomis apie tai, kaip medieną vežantys verslininkai gadina kelią Musninkų seniūnijoje. Tai 585 m ilgio kelias Katūniškiai-iki magistralinio kelio A2, tiksliau – to kelio atkarpa iki miško.

Tiesa, nuotraukose užfiksuoti vaizdai, mūsų vertinimu, kol kas nesignalizuoja apie itin prastą minėto kelio būklę, nes esame susidūrę su gerokai prastesniais pavyzdžiais. Tačiau problematika egzistuoja, o ir kelio būklė, pasikeitus orams ir suintensyvėjus apvaliosios medienos transportavimui, gali smarkiai pablogėti.

Gautame laiške teigiama, kad į adresatus (jų yra ne vienas) kreipiamasi Užušilių, Katūniškių, Vileikiškių gyventojų vardu. Laišką ir nuotraukas atsiuntęs užušiliškis Rolandas Juška rašo, kad bendrovė „Baltic forest group“, išpjovusi miško masyvą ir išvežusi iš kirtavietės medieną, ją sandėliuoją palei kelią, vedantį iš Katūniškių į Bartkuškio mišką. Vežant medieną į sandėliavimo vietą, „kelias yra niokojamas, nes nėra pritaikytas sunkiajai technikai. Pažymime, kad minėtas kelias buvo įrengtas naujai, prieš kokius 5-6 metus ir buvo pastatytas Kelių eismo taisyklių ženklas, ribojantis krovininio transporto eismą (8 t). Prieš kokius 2-3 metus ženklas buvo nuverstas ir dingo, ko pasekmėje buvo intensyviai niokojamas miškovežių. Paskutinis toks atvejis buvo 2023 rudenį, kada irgi buvo susandėliuota mediena palei kelią ir čipsuojant, ir išvežant medieną, buvo sugadintas kelias, atsirado vėžės ir duobės, ko seniau nebuvo“. Laišką atsiuntęs asmuo teigia, kad medieną sandėliavusi bendrovė to kelio nesutvarkė ir nesuremontavo. „Dabar medienos mąstai sandėliuojami labai dideli ir kai prasidės medienos išvežimas, iš kelio nieko nebeliks,“ – rašo Rolandas Juška. Jis prašo imtis veiksmų, kad nebūtu niokojamas kelias, o bendrovė „Baltic forest group“ būtų įpareigota atstatyti kelio dangą, taip pat po kelio atstatymo būtų grąžinti kelio ženklai, ribojantys krovininio transporto eismą (8 t).

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite vasario 23 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top