Per mėnesį širvintiškiai uždirba kaip statistiniai latviai. Gal reikėtų tuo džiaugtis?

„Sodros“ pateiktais 2020 metų paskutiniojo ketvirčio duomenimis, vidutiniškai atlyginimai „į rankas“ šalyje padidėjo apie 110 eurų. Tai reiškia, kad vidutinės darbo pajamos atskaičius mokesčius apie Naujuosius siekė maždaug 935 eurus.

Savivaldybių merai, neseniai kreipęsi į šalies vadovus, būtent ir pažymėjo šią situaciją, kad atlyginimų skirtumą lemia skirtingos investicijos į šalies ūkį. Nesant skatinimo ir pastangų centre, ir toliau gyvensime dviejose Lietuvose, kai dirbantys Vilniuje guosis išlaikantys ištuštėjusią Lietuvą.

Trečiąjį 2020 metų ketvirtį Širvintų rajono gyventojai vidutiniškai popieriuje uždirbo 1232,8 Eur, bet per paskutinį ketvirtį jų atlyginimas padidėjo maždaug 40 Eur – iki 1273,3 Eur. Tai reiškia, kad kas mėnesį, atskaičius mokesčius, kiekvienas mūsų vidutiniškai gauna 825 Eur.

Šie skaičiai, žinoma, įdomūs, bet vadovautis vien tik jais nepatartina. O ir ką tai duoda. Darbdaviai dažnai cituojami, kad sunku rasti darbuotojus, tačiau nepasiguodžia, kad mažai ką turi darbuotojui pasiūlyti. Skelbiami vidutiniai atlyginimai atspindi tik vieną šios situacijos pusę iš daugelio. Ne vienam netgi vidutinė širvintiškio alga, kad ir gerokai mažesnė nei jonaviečio, tėra siekiamybė. Kaip neseniai sakė dabar jau buvęs Širvintų pašto viršininkas Dainius Balsevičius, šioje Širvintų įmonėje dirbama už algą, kuri artima minimaliai. O tokių įmonių rajone tikrai yra ir daugiau. Gatvėse mirusių iš bado matyti neteko, vadinasi išgyvenama. Bet ar tai alga, galinti leisti žmogui jaustis vienos didžiausių pasaulio ekonomikų, kuria laikoma Europos Sąjunga, žaidėju? Juk 2020 metų paskutiniojo ketvirčio duomenimis pagal vidutinę algą „į rankas“ Europos Sąjungoje buvome 22 vietoje ir lenkėme 5 valstybes: Kroatiją, Portugaliją, Rumuniją, Latviją ir Bulgariją. Atmetus Liuksemburgą, daugiausia žmonės, atskaičius mokesčius, uždirbo Danijoje (3033 Eur), Olandijoje (2989 Eur) ir Airijoje (2908 Eur). 16-toje vietoje esančios Estijos gyventojas per mėnesį „į rankas“ vidutiniškai gavo 1233 Eur, priešpaskutinėje vietoje esančios Latvijos dirbantysis – 844 Eur.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 19 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Per mėnesį širvintiškiai uždirba kaip statistiniai latviai. Gal reikėtų tuo džiaugtis?"

  1. tutis parašė:

    …pasakos…

Comments are closed.

scroll to top
+