Veteranų kalėdinio slalomo turnyras pasiekė pusę amžiaus gyvuojančių varžybų rekordą

Praėjusį savaitgalį Kaune automobilių sporto veteranų ir svečių kalėdinio slalomo varžybos, kurias rengia Tarptautinė automobilių sporto veteranų asociacija (TASVA), susilaukė net 106 dalyvių iš trijų šalių – Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos. Tai šių lenktynių, gyvuojančių jau pusę amžiaus, masiškumo rekordas.

Rekordinis dalyvių būrys džiaugėsi galintis savo meistriškumą pademonstruoti ant sniego dangos, o tokį malonumą ne visada garantuodavo net kalėdiniai slalomai. Šaltukas ir gausiai iškritęs sniegas papildomų rūpesčių suteikė tik organizatoriams, kuriems, pasitelkus techniką, teko valyti abi šalia VDU ŽŪA esančias aikšteles ir varžybų išvakarėse, ir nuo pat ankstyvo ryto.

Kolegų ir varžovų dėmesį traukė ne tiek patys Latvijos automobilių sporto veteranai, kiek „Team Latvia“ lenktynininkų atsivežtas specialiai slalomo varžyboms parengtas 1973 m. gamybos ZAZ 968 EVO, kurį su masinės gamybos zaporožiečiais sieja nebent pavadinimas.

Latvių mėlynojo „zapuko“ ratus dabar suka „Renault“ variklis, gausu kitų patobulinimų, apie kuriuos automobilio konstruktoriai, regis, nė nenutuokė. O svarbiausia – viskas padaryta taip preciziškai, tarsi gamykloje.

Kalėdinio veteranų slalomo dalyviai, kaip ir dera veteranams, varžėsi jų sportinę jaunystę menančiais ZAZ bei VAZ automobiliais ir kažkada itin prestižinėmis laikytomis „Volgomis“.

Vieni pirmųjų lenktynių trasą išbandė svečių teisėmis rungtyniavę žurnalistai, kuriems teko sukti „sunkų“ GAZ 24 („Volga“) vairą.
Nugalėtoju tapęs Artūras Pakėnas ir antrasis bei trečiasis prizininkai Mindaugas Žilionis su Valdu Juozu Vilūnu „sutilpo“ į vieną sekundę, o jų užimtas vietas lėmė tik dešimtosios jos dalys.

Tai prognozavo, jog laukia atkakli kova.

To geidė ir žmonių su negalia grupės, kurioje norą varžytis pareiškė net 13 atstovų, dalyviai. Tačiau jų nugalėtoją atspėti buvo, ko gero, lengviausia.

„Kai lenktynėse dalyvauja širvintiškis Algimantas Kojis, kiti tegali pasvajoti tik apie likusias vietas ant prizininkų pakylos“, – dar prieš varžybas juokavo sportininką neblogai pažįstantys.

Ir neapsiriko. 44 metų širvintiškis užtikrintai laimėjo automobilių su rankiniu valdymu įskaitą, kur jis pranoko kauniečius Haroldą Tukaną ir Darių Kliaudaitį.

„Visus Bonus“ inf.
Mindaugo TITO ir Algimanto BRAZAIČIO nuotr.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite sausio 19 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top