Spalio 7-oji – Kūno kultūros ir sporto diena

Nuo 2008-ųjų pirmąjį spalio šeštadienį Lietuvoje švenčiama Kūno kultūros ir sporto diena. Ši diena į atmintinų datų sąrašą įtraukta Lietuvos Respublikos Seimo sprendimu. Pirmasis spalio šeštadienis pasirinktas todėl, kad 1934 metų spalio 1 dieną Lietuvoje pradėjo veikti pirmoji valstybinė sporto įstaiga – Kūno kultūros rūmai, kurių tikslas buvo ugdyti sveiką ir išauklėtą tautą.

Šiandien, nuo aptariamų įvykių prabėgus beveik devyniems dešimtmečiams, sportas tapo kasdienybe, ypač Kūno ir kultūros dieną. Šią dieną visoje Lietuvoje organizuojami sporto renginiai, į kuriuos stengiamasi įtraukti visus žmones.

Savotiška rytdienos šventadienio tąsa mūsų rajono sporto mėgėjams bus sekmadienio rytas. Sekmadienį per BTV bus parodytas reportažas apie Širvintose liepos 22 dieną surengtą SBD Baltijos rąsto kėlimo čempionatą, Baltijos štangos atkėlimo čempionatą ir Baltijos vilkikų tempimo čempionatą.

Širvintose galiūnai pasiekė puikių rezultatų ir sumušė ne vieną Lietuvos bei Latvijos rekordą.

Pažiūrėti, kaip viskas vyko, kaip vilkikų tempimo čempionatą laimėjo Audrius Jokūbaitis, kaip štangą tarp moterų geriausiai atkėlė Aušra Lubauskienė ir kaip pasirodė kiti galiūnai, bus galima pamatyti sporto laidoje, kuri sekmadienį per BTV prasidės 9 val. Laimėtojus ir dalyvius sveikino, taures ir medalius jiems įteikė Lietuvos Respublikos Seimo narys, dukart pasaulio čempionas, Olimpinių žaidynių prizininkas Jonas Pinskus, o varžyboms teisėjavo 7 kartus Stipriausio pasaulio žmogaus titulą iškovojęs Žydrūnas Savickas. Renginį organizuoti padėjo Širvintų sporto centro komanda ir direktorė Alina Zapolskienė.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite spalio 6 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top