Penki sustojimai: kelionė po Molėtų kraštą

Išaušus gražiam rugsėjo 9 dienos rytui, Družų kaimo bendruomenė su Širvintų kaimo bendruomene „Upė“ pajudėjo Molėtų krašto link. Jau tradicinėje kelionėje mus vežė Manto Kreizos autobusas su vairuotoju Valdu.

Mūsų pirmas sustojimas – Bekupės bendruomenės centras. Maloniai pasitiko bendruomenės pirmininkė Asta Kanopkienė, prisijungė ir seniūnaitė Renata Kildišienė. Bendruomenės pirmininkė pristatė bendruomenės veiklą, papasakojo apie džiaugsmus, rūpesčius ir sunkumus. Apsilankėmė ir Bekupės bibliotekoje, kur mus sutiko bibliotekininkė Danutė Žukovienė.

Antras sustojimas – tradicinės amatų bendruomenės „Meniškas kaimas“ centras. Nuostabūs Linos Dieninienės ir jos sesės Rūtos balsai pasitiko mus.

Bendruomenės pirmininkė Lina Dieninienė papasakojo mums apie bendruomenės veiklą, istoriją.

Vėliau vyko puodelių dekoravimo edukacija, kurioje kiekvienas susikūrė savo puodelį, kurį parsivežė namo. Supažindino su keramikos gamybos technologijomis, deginimo krosnimis. Sakė: kai uždega vieną iš krosnių, iš jos pažyra tokia ugnis, kad atvažiuodavę net gaisrininkai. Bulviniai blynai ir pyragas nepaliko abejingų, todėl pabendravę, pasidekoravę puodelius, netgi kai kas prisirinkę grybų, padėkoję išvykome toliau.

Trečias sustojimas – Etnokosmologijos muziejus. Graži ir įdomi atnaujinta ekspozicija, jauki ir tvarkinga aplinka patiko keliautojams, kurie turėjo pasidalinti į dvi grupes, kad galėtų aplankyti muziejų: juk mūsų buvo laaaabai daug.

Ketvirtas sustojimas – Antano Truskausko medžioklės ir gamtos muziejus Mindūnuose. Šiame muziejuje gyvūnai išties atrodo tarsi gyvi, nes eksponatus ruošė vienas geriausių Lietuvoje šios srities specialistų taksidermistas Kęstutis Bybartas, ne sykį laimėjęs pirmąsias vietas pasaulinėse taksidermistų parodose.

Penktas sustojimas – Dubingių žirgynas. Graži aplinka, mini zoologijos sodas, japoniškas sodas ir dar, ir dar… Pavargę, bet pilni emocijų grįžome namo.

Kelionė vyko vykdant Nevyriausybinių organizacijų veiklos stiprinimo 2023–2025 metų veiksmų plano 2.1.1.1 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo Širvintų rajono savivaldybėje Družų kaimo bendruomenės projektą „Bendravimas ir bendradarbiavimas – aktyvios veiklos pagrindas“.

Dalia Taparauskienė
Družų kaimo bendruomenės pirmininkė

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite spalio 6 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top