Jei komunistų partija būtų pripažinta nusikalstama, Seime darbuotųsi dvi dešimtys nusikaltėlių

Kęstutis Masiulis buvo TSKP nariu, dabar jis TSK-P gretose.

Paaiškėjus, kad kandidatuodamas į Prezidentus Gitanas Nausėda nutylėjo faktą, jog sovietmečiu buvo padavęs prašymą įstoti į komunistų partijos gretas, ne vienas aiškino Prezidentą pasielgus neskaidriai. Jei rinkėjai būtų žinoję apie šį biografijos faktą, gal būtų balsavę už kitą kandidatą, svarstė nepatenkintieji. Tarp tų nepatenkintų buvo ir dabartinių Seimo narių, atvirai dėsčiusių tokius samprotavimus.

Tačiau šūkaudami apie Prezidento spintoje slypintį skeletą, kai kurie apsimetė, kad jų spintose nepriekaištinga tvarka. Dabar išaiškėjo, kad teisūs tie, kurie sako: abu labu tokie.

15 min.lt portalo tyrimo grupė ilgai rausėsi archyvuose ir atrado, kad tarp dabartinių Seimo narių yra dvylika išrinktųjų, kurie taip pat nutylėjo savo biografijos detalę, jog priklausė Tarybų Sąjungos Komunistų partijai.

Ir štai tyrėjai skelbia: komunistų partijai priklausė Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai skvernelininkai Vilija Targamadzė, Algirdas Stončaitis, Zigmantas Balčytis, Laima Nagienė, taip pat Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narys Liudas Jonaitis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos atstovai Antanas Vinkus, Dainius Kepenis, Rimantė Šalaševičiūtė, Algimantas Dumbrava. Komunistų partijos sąrašuose rasta ir dabartinės Seimo valdančiosios daugumos atstovų –Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai priklausantis Kęstutis Masiulis ir Algis Strelčiūnas bei Laisvės partijos frakcijos narys Artūras Žukauskas.

Visi, išskyrus Šalaševičiūtę, privalomai teikti VRK biografijose šį faktą nutylėjo. O juk būtent tarp jų buvo kritikuojančių Nausėdą dėl jo tokio poelgio!

Dabar paklausti „kaip ten buvo“, skaidrumo standartus puoselėjantys Seimo nariai pučia į tą pačią dūdą. Atseit, nebuvo privaloma nurodyti, todėl jie ir nenurodė.

Tačiau nebuvo ir draudžiama nurodyti. Tai, kad žino, jog nebuvo privaloma ir pasirinko nutylėti, reiškia, jog svarstė apie tai, ar parašyti, palaikė pirštą virš klavišo, gal net pradėjo rašyti ir paskui ištrynė. Galėjo dar papildyti biografiją kilus skandalui dėl Nausėdos nutylėjimo. Tačiau pabruko uodegą, suglaudė ausis. Gal tie debesys praslinks… Nepraslinko. Buvusi Vilniaus lengvosios pramonės technikumo komjaunimo organizacijos sekretorė, o dabar Skvernelio sekėja Vilija Targamadzė dabar save mato ridikėliu, kai išorė raudona, o vidus – baltas. Ir aiškina, kad buvimas komuniste anuomet leido daryti daug gerų darbų. Turbūt geru darbu buvusias komjaunimo organizacijos rajono komiteto sekretoriaus pareigas laiko ir socialdemokratas Liudas Jonaitis. Valstietis Dainius Kepenis buvo dar atviresnis – nebūdamas komunistu, jis nebūtų užkopęs į tokius aukštus postus. Taip ir supranti, kad tokio kopimo galutinis laiptelis – dabartinės jo pareigos Seime.

Labiausiai akį užgavo, kad savo narystę Komunistų partijos gretose nutylėjo dabartinės Seimo valdančiosios daugumos atstovai – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai priklausantys Kęstutis Masiulis ir Algis Strelčiūnas bei Laisvės partijos frakcijos narys Artūras Žukauskas.

Rasti dokumentai rodo, kad stodamas į partiją Masiulis gyrėsi esąs ateistas, netgi priklausęs ateistų klubui ar tai draugijai. Dabar jis pūtė akis ir purtė galvą, kad jokiam ateistų klubui jis nepriklausė. Aš tikiu Kęstučiu Masiuliu. Tuomet buvo aibės visokių Raudonojo kryžiaus ir pusmėnulio, Žinijos, Jaunųjų ugniagesių, Blaivybės ir pan. draugijų, kurių nariais buvome įrašyti, mokėjome po kelias kapeikas mokesčių, kad tik nekvaršintų galvos. Turbūt taip buvo ir Masiulio atveju. Įrašė ir pamiršo. Stebina tik tai, kad žmogus, stodamas į partiją, nepamiršo kaip savo privalumo nurodyti tos popierinės narystės. Ar net ją išgalvojo. Per tokius masiulius anuomet buvo šimtai „revoliucijos veteranų“, per garsųjį „subotniką“ Leninui tariamai padėjusių nešti rąstą. Per tokius masiulius greičiausiai turime ir Sausio 13-osios medalio nešiotojų, kurių nuopelnas tik toks, kad važiuodami į Vilnių nueidavo prie Seimo dykai pavalgyti. Vieną tokį Širvintose tikrai pažįstu, pats yra tuomet man ir kolegai pasigyręs.

Deja, tarp apdovanotų Sausio 13-osios medaliu Prezidentūros Apdovanotųjų asmenų duomenų bazėje nėra įrašyto Alionių seniūnijos Maišelių kaimo gyventojo Antano Krikštaponio, kuris tada papjovė savo bekoną. Nėra restorano moterų, kurios per naktį paruošė mėsą, nėra tų širvintiškių, kurie tą kruvinąjį sekmadienį iš pat ankstyvo ryto vežė į Vilnių ir per pietus jau dalijo Lietuvos parlamento gynėjams dešreles, kotletus.

Tuomet teko kalbinti vieną širvintiškę, vėliau apdovanotą tokiu medaliu. Per pokalbį prisipažinusi, kad prie televizijos bokšto ji atsidūrusi žioplinėdama, o prasidėjus įvykiams nieko nemačiusi ir tik stebėjusi iš toliau, kaip važiuoja „greitosios“, vėliau pilnai Širvintų kultūros namų salei jau aiškino plikomis rankomis stumdžiusi tankus, kad iš po kruvinų vikšrų ištrauktų Asanavičiūtę…

Ir suprask, žmogau, kada ji melavo. Gal ir man.

Bet taip ir dėl konservatoriaus Kęstučio Masiulio. Ar jis tada melavo komunistams, ar dabar meluoja mums. Į dūšią neįlysi, tačiau tikinčiu juo dabar galbūt bus mažiau.

Tų pačių konservatorių frakcijos narys Audronis Ažubalis liepos pradžioje pasiūlė Komunistų partiją pripažinti nusikalstama organizacija. Įstatymo projektas, jei parlamentas jam pritartų po pateikimo, būtų svarstomas šioje Seimo rudens sesijoje. Tačiau tokio siūlymo nepalaiko net saviškiai. Kaip gi kitaip? Jei partija – nusikaltėliška, tai ir jai priklausę – nusikaltėliai? O tokių Seime, kaip skaičiuojama, yra ne mažiau kaip dvi dešimtys…

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 29 d. laikraščio numeryje. 

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (2 įvert.)
scroll to top