SEO: PRAEITIS, DABARTIS IR ATEITIS

Seo
Webnode iliustr.

Šiuo visam pasauliui sunkiu suvaržymų  laikotarpiu internetas tiesiog klesti – čia naujienos, darbas, čia vyksta apsipirkimai, renginiai ir pramogos. Net ir tie, kurie anksčiau nebuvo linkę dažnai naudotis internetu ar apsipirkinėti el. parduotuvėse, šiandien jau tai daro. Tad būti matomam internete – bene gyvybiškai svarbu kiekvienam verslui. O kaip tapti geriau matomam ir lengviau randamam vartotojų? Pasinaudoti SEO paslaugomis.

SEO neatsiejamas nuo paieškos sistemų veiklos. Bet kada, kai vartotojas ieško ko nors internete, į paieškos laukelį suveda raktinius žodžius ir jam akimirksniu pateikiamas aktualiausių rezultatų sąrašas. Neretam vartotojui bent kartą yra kilęs klausimas – kaip paieškos sistemos geba rasti svetaines, atitinkančias vartotojo užklausą ir poreikius? Arba kokį vaidmenį atlieka optimizavimas paieškos sistemoms, kad svetainė tampa labiau matoma? Viskas paaiškinama gana paprastai – į paieškos sistemą internete galima žvelgti kaip į labai didelę knygą su įspūdingais indeksais. Būtent indeksai ir nurodo, kur tiksliai viskas yra. Būtent tokiu būdu nustatomi labiausiai raktinius žodžius atitinkantys paieškos rezultatai. Kaip svetainė yra reitinguojama priklauso nuo jai atlikto SEO, kuriam labai svarbu tuo metu galiojančios paieškos sistemos gairės, kurias reikia nuolat sekti.

Nei vienas SEO specialistas nesiginčys, kad SEO gairės nuolat keičiasi. Anksčiau paieškos sistemų vertinimui buvo svarbus puslapio įkėlimo laikas, kanoninis duomenų modelis, vėliau dėmesys krypo į turinio rinkodarą, socialinius paminėjimus, galiausiai – į vartotojo patirtį, turinio kokybę ir gylį (išsamumą). Žinant SEO praeitį ir dabartį, lengviau numatyti ateitį, tad apie visa tai – šiame straipsnyje.

Kaip SEO buvo suprantamas praeityje?

Koks yra įprastas SEO paaiškinimas? Kad jį sudaro dvi esminės kategorijos, t. y. vidinis SEO (raktiniai žodžiai, puslapio pavadinimas, pavadinimo žymos ir kt.) ir išorinis SEO (nuorodos). Kitaip tariant, SEO sudaro svetainės vidiniai duomenys ir už svetainės ribų esantys, bet su svetaine susiję, duomenys. Ankstesnė SEO idėja buvo grįsta tuo, jog reikia sujungti kuo daugiau kiekvienos kategorijos elementų, kad būtų įveikti konkurentai ir pasiekta kuo aukštesnė paieškos rezultatų pozicija.

„SEO sprendimai“ komanda įsitikinusi, kad ankstesniojo SEO pagrindinės „problemos“ buvo tai, jog SEO buvo traktuojamas kaip žaidimas, jis buvo siejamas su kiekybe, o ne su kokybe. Be to, SEO buvo orientuotas tik į paieškos sistemas, o ne į vartotojus. Todėl ilgainiui SEO privalėjo tobulėti ir keistis, kad taptų efektyvus.

Kokia yra SEO dabartis?

Pasak „Google“, dabartinio SEO esmė – „gana maži, tačiau reikšmingi nuolatiniai tam tikrų svetainės aspektų pakeitimai“. Kai svetainė yra nuolat atnaujinama, vyksta optimizacija, o tai gali turėti pastebimą poveikį ne tik svetainės našumui, bet ir jos lankytojų patirčiai. Dabar svarbiausia yra vartotojo patirtis, o ne paieškos sistemos. Šiuolaikinis SEO specialistas turi suprasti ne tik tai, kaip veikia internetas, paieškos sistemos, bet ir tai, ko nori ir ar gauna vartotojas (svetainės turinys ir jo kokybė).

8 patarimai, praversiantys dabartiniam SEO:

 1. Kurkite kuo unikalesnį ir išsamesnį turinį, be perteklinės informacijos ir elementų
 2. Išsiaiškinkite, ką reiškia „kokybė“
 3. Supraskite savo produkto vartotojo asmenybę
 4. Nekurkite puslapių be tiesioginės prieigos prie jų
 5. Išsiaiškinkite, ką reiškia „nuorodų kūrimas“
 6. Apgalvokite raktinius žodžius ir jų tikslingumą
 7. Išbandykite svetainę skirtingose naršyklėse
 8. Įsitikinkite, kad svetainė yra techniškai optimizuota

SEO ateitis

Visi nori, kad į jų svetainę ateitų tinkamas lankytojų srautas, greitai tampantis potencialiais klientais ar pirkėjais.  Turinys yra tai, kas labiausiai pritraukia lankytojus. Todėl SEO ateityje, tikėtina, bus paremtas turinio kokybe ir geriausia vartotojo patirtimi. Jei prognozės išsipildytų, būtų svarbu laikytis kelių esminių patarimų:

 1. Teikti nepakartojamą patirtį savo vartotojams ir stengtis juos kuo labiau įtraukti
 2. Kurti lengvai suprantamą, aiškų ir aktualų turinį
 3. Suprasti savo vartotojų / pirkėjų asmenybes
 4. Apibrėžti aiškius verslo tikslus
 5. Profesionaliai pritaikyti pagrindinius SEO elementus, kad svetainė būtų gerai matoma paieškoje

SEO sprendimai“ jau ne vienerius metus teikia SEO paslaugas ir ne kartą yra sulaukę klausimo „ar SEO dar ilgai gyvuos?“. Atsakymas – tikrai taip. SEO buvo, yra ir dar ilgai bus gyvybiškai svarbi internetinės rinkodaros dalis.

Be abejo, galima ignoruoti SEO ir pasirinkti kitas strategijas, pavyzdžiui, „Google Ads“ reklamą, tačiau tie, kas investuoja į SEO, investuoja ilgalaikiam rezultatui. Pabandykite, o „SEO sprendimai“ komanda jums tikrai padės!https://seosprendimai.lt/seo-paslaugos/

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+