Metalinė stogo danga: į ką atkreipti dėmesį ir iš ko susideda kaina?

Patvari stogo danga – garantija, kad stogas savo funkciją atliks tikrai ne vienerius metus. Šiandien turime galimybę rinktis iš daugybės skirtingų stogo dangų rūšių. Kurią pasirinkti? Metaliniai stogai yra labai populiarūs. Ir ne veltui – jie yra atsparūs mechaniniams pažeidimams, parduodami už palyginti mažą kainą ir yra tinkami kloti ant daugelio skirtingų paviršių. 

Stogo danga – į ką atsižvelgti pirmiausia?

Nepriklausomai nuo to, ar planuojate įsigyti trapecinę skardą, o gal jus domina kitokio tipo stogo dangos, visada įsitikinkite, ar jūsų pasirinktas variantas yra tinkamos kokybės. Ką tai reiškia?

Šiandien galima įsigyti daug skirtingų formų lakštų. Tačiau ne visi jie pasižymi atitinkamais parametrais. Todėl rinkdamiesi stogo dangą atkreipkite dėmesį į medžiagos atsparumą UV spinduliams, lietaus vandeniui ir korozijai.

Skardos stogui – jų tipai

Čerpinė stogo danga – tai patikrintas sprendimas, galintis pasiūlyti ne tik patvarumą ir ilgaamžiškumą, bet ir estetiką. Renkantis plieninę stogo dangą, galite rinktis iš dviejų pagrindinių variantų:

  • metalinės stogo čerpės, supjaustytos pagal dydį,
  • modulinės metalinės stogo čerpės.

Abu tipai puikiai tiks ant stačių stogų, taip pat dengiant sakralinius pastatus.

Plokščia skarda – priešingai nei atrodo, puikiai tinka ne tik ūkiniams pastatams. Ji tampa vis populiaresnė dengiant vienbučių stogus. Tai alternatyva plieninėms stogo čerpėms, kuri atrodo moderniai ir pasižymi dideliu patvarumu.

Trapecijos formos lakštinis metalas – šis stogo dangos tipas populiarus dėl jo pritaikymo universalumo. Trapecinių lakštų montavimas yra lengvas, paprastas ir greitas, be to, apsimoka finansiniu atžvilgiu. Trapecijos formos lakštas tinka įvairios paskirties objektams uždengti. Didelis jo pranašumas – palyginti maža kaina. Trapecinę skardą įsigykite čia.

Kokia metalinė danga stogui bus geriausia?

Kokia stogo dangos medžiaga geriausiai tinka konkrečiu atveju, priklauso nuo daugelio aspektų. Visų pirma, verta apsvarstyti gamybinės medžiagos pagrindines technines savybes. Viena medžiaga labiau tiks pramoninių ar ūkinių pastatų stogams, o kita rekomenduojama gyvenamiesiems namams.

Be galo svarbus ir pačios stogo konstrukcijos tipas. Dvišlaitis stogas reikalauja kitokių sprendimų nei plokščias stogas. Pirmuoju atveju turite daug didesnį stogo dangos medžiagų pasirinkimą – trapecijos, čerpių ar metalinių stogo dangų lakštus.

Kiek kainuoja metalinė stogo danga?

Stogo skardos kaina priklauso nuo daugelio kintamųjų, o visų pirma nuo medžiagos tipo. Metalinės stogo čerpės dažniausiai yra brangesnis sprendimas nei kiti gaminių variantai. Kita vertus, plokšti ir trapecijos formos lakštai paprastai kainuoja šiek tiek pigiau. Tačiau atminkite, kad metalui neprilygsta praktiškai niekas. Vieną kartą investuosite ir keletą dešimtmečių nesuksite dėl to galvos.

Metalo lakštų kainai įtakos turi ir jų storis, taip pat medžiaga, kuria jie buvo padengti. Cinkuotas trapecijos formos plieno lakštas pasižymi palyginti žema kaina, o aliuminio danga gali būti kiek brangesnė.

Tačiau pačios stogo dangos kaina dar toli gražu ne viskas. Taip pat verta atkreipti dėmesį į stogo dangos klojimo būdą ir sunkumo lygį. Jei sunku ir sudėtinga, papildomų išlaidų, deja, bet neišvengsite. Plieninių čerpių ar lakštų klojimo ant stogų kaina priklauso ir nuo paviršiaus matmenų, stogo šlaitų skaičiaus ir kitų techninių klausimų.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top