Sausio 30-oji – Kruasanų diena

Musninkiečiai ir miestelio svečiai gali pusryčiauti kaip prancūzai, užsisakydami tradicinių kruasanų. Facebook tinklo „Café Musé“ paskyros nuotr.

Šiandien prancūzai švenčia Nacionalinę kruasanų dieną. Kruasanas įtrauktas į Prancūzijos saugomo geografinio statuso produktų sąrašą. Pirmiausia, jis siejamas su prancūziškais pusryčiais. Prancūzai juos valgo ir su mėsiškais, ir su saldžiais įdarais, dažniausiai užsigerdami kava, arbata arba šviežiomis sultimis.

Prieš kelerius metus šalies spauda rašė apie Musninkuose veikiančią kavinę „Café Musé“, pirmiausia dėl to, kad čia besidarbuojantis prancūzas Vincent Degeorge su drauge Kristina lankytojams siūlo kruasanus. Prieš dešimtmetį atvykęs gyventi į Lietuvą, jis labiausiai ilgėdavosi šių naminių raguolių.

Pravažiuojantys per Musninkus mato pagrindinėje miestelio sankryžoje įsikūrusią kavinę. Šio namo kopiją galima pamatyti Rumšiškių liaudies buities muziejuje ir, nedaug kas žino, – Pietų Afrikos Respublikoje įsikūrusiame Keiptauno žydų muziejuje.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite sausio 27 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top