Kaip nuo šukuosenos priklauso papuošalų pasirinkimas?

Ruošiantis į šventę daug dėmesio skiriama šukuosenai. Juk pasirinkimų tokia galybė – galima plaukus surišti į kuodą ar palikti palaidus, ištiesinti ar sugarbanoti. Kitas svarbus žingsnis po šukuosenos yra tinkamiausių papuošalų pasirinkimas.

Plaukai sušukuoti į viršų – auskarų reikalavimas

Sušukuoti į viršų plaukai reikalauja auskarų, nes atidengia ausis ir kaklą. Tai – proga pasipuikuoti pačiais įspūdingiausiais papuošalais. Ypač jei švenčiama svarbi data – vestuvės, pokylis ar formalus vakarėlis. Tačiau net ir paprastam pasimatymui aukštyn sušukuoti plaukai ir prie jų priderinti kasdieniški papuošalai gali suteikti papildomos romantikos ir pabrėžti moteriškumą (papuošalų dėžutės taip pat gali praversti) .

Prie tokios šukuosenos labiausiai tinka ilgi, kabantys auskarai. Nuostabu, jei jie papuošti cirkoniu, natūraliais akmenimis ar net deimantais. Kadangi surišti plaukai atidengia veidą, nebijokite išryškinti grožio ryškiais auskarais.

Jei plaukus į viršų susirišote kasdieniškai progai, rinkitės šiuolaikiškus auskarus. Itin stilingai atrodo geometrinės formos arba aksesuarai iš 7-8 dešimtmečių. Jei siekiate tradicinės, klasikinės išvaizdos, apsvarstykite vintažinius papuošalus.

Ką rinktis trumpaplaukėms?

Trumpi plaukai dažnai palieka atidengtas ausis taip pat, kaip šukuosenos viršugalvyje.Tačiau svarbu pastebėti, kad trumpi plaukai atrodo ne tokie tankūs kaip ilgi, tad renkantis papuošalus reikia išlaikyti balansą. Taip pat yra skirtingų trumpų plaukų stilių – kai kurie atrodo itin elegantiškai, o kiti labiau vyriški, tad papuošalų stilius irgi neturėtų kirstis su bendra išvaizda. Jei auskarai raštuoti, nepamirškite atsižvelgti į tai, kad nebūtų priešingi drabužiams.

Pavyzdžiui, jei didžiuojatės labai kruopščia šukuosena su tiesiomis kirpimo linijomis, reikėtų vengti pernelyg didelių ir ryškių auskarų. Jie atitrauks dėmesį tiek nuo šukuosenos, tiek nuo pačio veido. Čia reikėtų laikytis subtilumo ir prisiminti, kad kai kada mažiau yra daugiau – dėl atidengtų ausų auskarai vis tiek bus aiškiai matomi. Daugeliui trumpų šukuosenų tinka nekabantys auskarai, auskarai-žiedeliai. Jei siekiate klasikinės išvaizdos, geriausias pasirinkimas – maži perlai ausyse. Įdomus būdas vizualiai prailginti trumpą bob šukuoseną yra pasirinkti ilgus auskarus, kurie kabo truputį žemiau kirpimo linijos. Prie tos pačios bob šukuosenos labai tinka smulkūs auskarai-žiedeliai. Kalbant apie kaklo papuošalus, trumpaplaukėms labiausiai tinka minimalistiniai perlų vėriniai ar aukso grandinėlės su pakabukais.

Vidutinio ilgio plaukams

Jei jūsų plaukų ilgis yra tarp smakro ir pečių, galite rinktis praktiškai bet kokius papuošalus. Jų stilių ir prabangos lygį lemia tik proga. Pavyzdžiui, smulkūs, nekabantys auskarai tinka bet kuriai progai – tiek paprastai dienai ofise, tiek šventei. Prie jų tereikia priderinti pakabuką ir makiažą. Jei norite išryškinti auskarus, plaukus užkiškite už ausų arba susekite.Ilgi auskarai ir vėriniai sukurs ilgesnių plaukų įspūdį, o nekabantys auskarai ir prie kaklo prigludę choker‘iai sudarys priešingą iliuziją.

Patarimai ilgaplaukėms

Rinktis papuošalus ilgaplaukėms gali būti keblu. Ilgi plaukai dažnai užgožia auskarus, tad vertėtų apmąstyti apie jų susegimą, atidengiant ausis. Tiesa, tokiu atveju vis tiek derėtų rinktis minimalistinius auskarus, kad nebūtų užgožta pati šukuosena. Tam puikiai pasitarnauja vidutinio dydžio auskarai-žiedeliai.

Ilgi, kabantys auskarai kartais įsipainioja į plaukus, tad irgi nėra idealus pasirinkimas. Jei nusprendėte būti palaidais plaukais, rinkitės pakankamai ryškius, bet turinčius švelnų paviršių stambius auskarus. Geras pasirinkimas yra ir auskarai-žiedai. Ilgaplaukėms svarbu atkreipti dėmesį ir į auskarų spalvą – kuo ji labiau skirsis nuo plaukų spalvos, tuo labiau matysis auskarai.

Nors su auskarais reiktų būti atsargiems, vėrinį patariama rinktis masyvesnį. Tai bus pagrindinis aprangos akcentas, jei auskarų nesimato. Tačiau nepamirškite, kad stambus vėrinys ir stambūs auskarai – stiliaus klaida. Kuris nors aksesuaras šiame derinyje turėtų likti minimalistinis.

Jei ilgus plaukus supinsite į kasą ar surišite į uodegytę, auskarų pasirinkimas gerokai prasiplės. Tokiu atveju galima rinktis masyvesnius auskarus, pavyzdžiui, lašo formos su dideliais akmenimis, plačius auskarus-žiedus ar elegantiškus kabančius auskarus. Paprasta, laisva uodegytė su žėrinčiais auskarais ausyse iškart pagyvina išvaizdą.

Papuošalai pagal plaukų tipą

Garbanėms reikėtų vadovautis viena pagrindine taisykle – rinktis tiesius ir švelnaus paviršiaus auskarus. Toks skirtumas tarp plaukų ir auskarų išryškins veidą, o patys aksesuarai nepaskęs garbanose. Tiesių plaukų savininkėms derėtų elgtis priešingai. Išbandykite įdomių formų ir raštų auskarus, kurie būtų atsvara tiesiems plaukams.

Ką lemia spalvos?

Derinant auskarus prie šukuosenos svarbu nepamiršti ir odos spalvos. Išsiaiškinkite, kas jums labiau tinka – auksas ar sidabras. Šilto atspalvio moterims dailiau atrodys auksiniai papuošalai, o šaltesnio – sidabriniai. Akmenis stenkitės derinti prie savo akių spalvos – taip jas išryškinsite. Pavyzdžiui, trumpaplaukės žaliaakės atrodys ypač žaviai su smaragdo žalumo auskarais. Raudonplaukėms derėtų rinktis papuošalus, kurie sudarytų kontrastą su ugninga plaukų spalva. Tam puikiai tinka mėlyna ir žalia spalvos. Šviesiaplaukės atrodys pritrenkiamai su švelnių, šviesių spalvų aksesuarais. Joms labai tinka akvamarinas, turkis, deimantai bei mėnulio akmuo. Tamsiaplaukėms patariama rinktis drąsius, ryškius atspalvius. Jos nuostabiai atrodys pasipuošusios rubinais, citrinu, opalu, safyrais ar ametistu.

Sėkmingas šukuosenos ir papuošalų derinys neabejotinai yra viena svarbiausių aprangos dalių. Prie plaukų pritaikyti auskarai garantuoja grožio ir mados jausmo išryškinimą. Pasinaudoję šiais patarimais galėsite džiaugtis stilinga išvaizda bet kokia proga. Įvairius čia aprašytus papuošalus visuomet galite įsigyti internetu el. parduotuvėje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top