Kokius prietaisus savo garaže privalo turėti kiekvienas automobilių fanatikas?

Vieniems žmonėms automobilis – tik transporto priemonė, padedanti patogiau ir greičiau judėti. Kitiems – tai gyvenimo būdas, laisvalaikis ir pagrindinė domėjimosi sritis, kuriai skiriama daug laiko ir energijos. Dažniausiai automobilių fanatikai mėgsta ne tik jais važinėtis, bet ir patys juos taisyti, gražinti ir kitaip tobulinti. Be kokių įrankių ir prietaisų savo garaže neišsiversite, jei laikote save tikru automobilių entuziastu?

Pagrindiniai automobilių mylėtojo garažo atributai

Oro kompresorius – šis prietaisas, suspaudžiantis orą ir per aukštą slėgį jį išskleidžiantis, jūsų garaže tikrai nedulkės. Oro kompresoriai gali atlikti daug funkcijų – jie puikiai tinka dažymui, padangų pūtimui, sunkiai prieinamų automobilio dalių, rūdžių valymui ir kitiems priežiūros darbams. Jeigu šį prietaisą naudosite tik savo reikmėms namuose ir garaže, nerekomenduojama rinktis itin brangaus ir galingo, nes visos oro kompresoriaus galimybės tiesiog nebus išnaudotos, užteks ir pigesnių.

Alyvos išleidimo indas – kai reikia išleisti iš automobilio skysčius, nenaudokite indų iš virtuvės, vietoje to rinkitės specialų indą alyvos išleidimui. Jis specialiai sukurtas taip, kad sumažintų purslus ir palengvintų seno skysčio pašalinimą. Taip pat reikėtų įsigyti ir alyvos ištraukimo pompą, kad alyvos keitimo procesas būtų patogesnis.

Piltuvėlių rinkinys –  nors tai gali atrodyti kaip smulkmena, piltuvėliai turėtų būti svarbus kiekvieno garažo atributas, kad keisti skysčius būtų lengviau ir greičiau. Geriausia kiekvienam skysčiui turėti atskirą piltuvėlį ir jį pažymėti, kad išvengtumėte kryžminio užteršimo.

Magnetinis žibintuvėlis – bet kuris mechanikas jums galėtų pasakyti, kad ši smulkmena yra būtina, jei norite pats remontuoti automobilį ir jį prižiūrėti. Nesvarbu, ar būsite po automobiliu, ar tikrinsite jį po variklio dangčiu, ryški šviesa yra reikalinga, kad galėtumėte įžiūrėti net ir pačias smulkiausias detales.

Žirklinis keltuvas – mažai darbų galima atlikti nepakėlus automobilio, todėl šis prietaisas palengvins kiekvieno automobilių mylėtojo gyvenimą. Didelės keliamosios galios keltuvai gali pakelti beveik visus lengvuosius automobilius, su juo jūsų garažas taps panašus į profesionalų autoservisą.

Gultai po automobiliu – būtinas priedas, kai turite keltuvą. Taip apsaugosite savo nugarą nuo skausmų ir darbus atliksite daug patogiau. Ergonimiški gultai su ratukais pritaikyti greitai judėti po automobiliu, galima reguliuoti jų aukštį.

Smūginis veržliasukis – šis įrankis padės jums pasijausti F-1 komandos nariu. Smūginis veržliasukis idealiai tinka greitam ratų nuėmimui, veržlių ir varžų prisukimui ir atlaisvinimui, jis taupo jūsų riešų energiją ir palengvina darbus garaže.

Skaitmeninis multimetras –šiuo prietaisu galima išmatuoti elektros jungčių įtampą (varžą, srovę), kai automobilyje atsiranda gedimas, taip pat  patikrinti ir automobilio akumuliatorių, norint sužinoti, ar energijos dar pakanka.

Akumuliatoriaus įkroviklis – multimetru išmatavus akumuliatoriaus energiją gali pasirodyti, kad jos per mažai, tada į pagalbą ateina automobilio akumuliatoriaus įkroviklis, kuris, išsikrovus akumuliatoriui, leis greitai jį pakrauti, užuot ieškojus pagalbos bandant užkurti variklį su kitu automobiliu, „krokodilais“ (užvedimo laidais).

Magnetinis padėklas – šis atributas garaže gali atrodyti nebūtinas, kol nepatyrėte streso dėl staiga prisireikusios veržlės, kurios nesugebate rasti. Magnetinio padėklo dėka visi smulkūs metaliniai dalykai garaže ras savo vietą ir niekada nepasimes.

Acetileno degiklis – jeigu norite rimčiau užsiimti savo automobilio remontu ir kuo daugiau padaryti garaže pats, dujinis degiklis suteiks jums papildomų galimybių. Jo prireiks pjaunant plieną ir lituojant. 

Mechaninės šluotos – daug laiko praleidžiant garaže, norisi visada palaikyti ten tvarką ir švarą, tam padeda mechaninės šluotos, kurios greitai išvalo didelę erdvę nuo smulkių šiukšlių, per laiką prisikaupusių nešvarumų, jas patogu ir lengva valdyti.

Fiksavimo replės – jos atsuks bet kokią surūdijusią veržlę ar varžtą. Rekomenduojama įsigyti skirtingų replių rinkinį, tada būsite užtikrinti, kad galėsite dirbti su bet kokio pločio varžtais.

Automobilių aksesuarai

Tikri automobilių mylėtojai nori ne tik turėti visus įrankius, reikalingus patogiam remontui savo namų garaže, bet ir padaryti savo automobilį komfortišką ilgoms kelionėms. Štai keli prietaisai, kurie bus nepamainomi daug laiko praleidžiant savo transporto priemonėje:

Telefono laikiklis su įkrovimo funkcija – telefono laikikliai yra plačiai naudojami, tačiau laikiklis su belaidžiu įkrovimu vairavimą padaro dar patogesnį. Naudodami šį prietaisą būsite užtikrinti, kad telefonas neišsikraus svarbaus pokalbio metu ar važiuojant nežinomu maršrutu.

Vaizdo kamera – šis prietaisas užtikrina, kad eismo įvykio metu visi įrodymai bus užfiksuoti, taip galite būti ramūs, kad niekas nepraslys pro akis, kaip dažnai atsitinka esant stresinėms situacijoms.

Automobilinis inverteris – tai prietaisas, kuris konvertuoja mašinos energiją. Jo dėka ilgų kelionių metu galite pasikrauti nešiojamą kompiuterį ir kitus elektronikos įrenginius.

Planšetės laikiklis – jeigu keliaujate su vaikais, žinote, kaip greitai automobilyje jie pradeda blaškytis ir triukšmauti. Planšetės laikiklis, kurį galite pritvirtinti prie keleivio arba vairuotojo sėdynės galvos atlošo, yra tikras išsigelbėjimas. Vaikai galės žiūrėti animacinius filmukus, klausytis muzikos ar žaisti.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top