Netekti mylimo žmogaus sunku bet kokiomis aplinkybėmis. Tačiau staigus netekimas gali būti ypač sudėtingas. Jūs ne tik turite išgyventi netikėto gyvenimo įvykio šoką, bet ir prisiimti nenumatytą finansinę naštą. Ieškodami pigiausio būdo palaidoti artimą žmogų, daugelis pirmiausia galvoja apie tradicines laidotuves. Tačiau toks laidotuvių organizavimas gali būti finansiškai sudėtingas. Turite ir kitų pasirinkimų, kai reikia palaidoti savo mylimąjį. Kremavimas gali būti ekonomiškesnis ir siūlo lankstesnes atminimo galimybes. Jei jūsų mylimasis nenurodė, kuriose kapinėse nori būti palaidotas, jūs turėsite pasirinkti jas. Daugelis laidojimo namų padės jums atlikti šį procesą, pateikdami kapinių pasiūlymus. Visą reikiamą pagalbą gausite „Gedulo“ laidojimo biure.
Ar verta mirusįjį kremuoti?
Kremavimas visų pirma laikomas pigesniu, nes sumažina išlaidas, taupoma antžeminė erdvė. Tai labai asmeniškas šeimos narių sprendimas. Be to, kad atsižvelgiama į mirusio artimojo norus, jausmus ir įsitikinimus. Religiniai ir kultūriniai įsitikinimai taip pat vaidina svarbų vaidmenį priimant šį sprendimą. Išskyrus ortodoksų judaizmą, Rytų stačiatikių bažnyčią ir islamą, dauguma religijų pripažįsta kremavimo procesą. Tiesą sakant, ši sistema induizme buvo praktikuojama nuo neatmenamų laikų, tikint, kad kremavimas ne tik padeda atsikratyti kūno, bet ir padeda mirusiai sielai kelionėje į kitą pasaulį. Kita vertus, laidojimas simbolizuoja Kristaus palaidojimą ir prisikėlimą. Kremavimas skatinamas ir dėl socialinių, technologinių bei filosofinių priežasčių. Susirūpinimą kelia visuomenės higiena dėl šalia žemės paviršiaus užkastų palaikų. Be to, dėl technologijų pažangos buvo sukurti modernūs kremavimo rinkiniai, kurie gali padėti sumažinti kūną iki pagrindinių elementų. Tačiau yra aplinkosaugos problemų, susijusių su kremavimo metu išsiskiriančių dujų išmetimu.
Kaip padaryti tinkamą sprendimą?
Kremavimas paverčia kūną iki kremuotų palaikų per kelias valandas, o tradicinis laidojimas vyksta lėtu ir natūraliu skilimo procesu. Tiesioginis kremavimas yra ekonomiškesnis nei tiesioginis laidojimas, nes balzamuoti nereikia. Be to, jūs turite galimybę laikyti kūną alternatyviame konteineryje, o ne karste. Kremavimas yra paprastesnis procesas, kuris taip pat padeda sutaupyti ploto, skirtingai nei laidojimo atveju. Kadangi šiandien žmonės gyvena toli nuo savo giminės šaknų, kremavimas suteikia daugiau lankstumo minėjimui, palyginti su laidojimo būdu kapinėse. Kremuotus palaikus galima laikyti kremavimo urnoje ir eksponuoti namuose lentynoje ar mantijoje, galima patalpinti į kolumbariumą, palaidoti kapinėse. Kremuotus mirusiojo palaikus galite vežtis su savimi, jei persikelsite į kitą miestą, o tai neįmanoma laidojimo atveju. Tačiau, kadangi kremavimas yra negrįžtamas procesas, būtina nuspręsti ir aiškiai suprasti, ar pirmenybė teikiama kremavimui ar laidojimui. Be to, reikia atsižvelgti į tai, kad kremavimas nepakeičia laidotuvių, nes taip pat reikalingas galutinis palaikų šalinimas.
Kaip išsirinkti kapines?
Pažiūrėkite, ar yra kapinių, kuriose palaidota daug kitų jūsų artimųjų. Didelė tikimybė, kad sužinosite, ar jūsų vietovėje yra kapinių, kuriose buvo palaidota daug jūsų šeimos narių. Tikriausiai bent kelis kartus buvote jose. Bet jei nesate tikri, pasikalbėkite su kai kuriais savo šeimos nariais ir sužinokite, ar yra kapinių, kuriose per daugelį metų buvo palaidota daug jūsų artimųjų. Jei yra, tos kapinės būtų neabejotinai mėgstamiausios jūsų mylimam žmogui. Jei jūsų vietovėje nėra kapinių, kuriose būtų palaidota daug jūsų artimųjų, turėsite šiek tiek daugiau padirbėti, kad rastumėte tinkamas kapines savo mylimam žmogui. Idealiu atveju turėtumėte pabandyti apžiūrėti kuo daugiau skirtingų kapinių savo vietovėje.
kam tie kremai numirus? Gyvi sociai prisikremina, kam dar gadinti kremus.