Širvintų rajono gyventojų, turinčių regos negalią, integravimas bendruomenėje

VŠĮ LASS šiaurės rytų centro Širvintų rajono filialas vykdo 2021 metų socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektą „Matau blogai, jaučiuos gerai“, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Širvintų rajono savivaldybė.

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Širvintų rajono filialo nariai, dalyvaujantys minėtame projekte, sulaukia jiems reikalingos individualios pagalbos, teikiama pagalba ir neįgaliųjų šeimos nariams. Projekte dalyvauja regėjimo negalią turintys asmenys. Dažniausiai regos negalią turinčius žmones tenka palydėti pas gydytojus arba į ligoninę, banką, paštą, parduotuvę, padedama užsiregistruoti pas gydytoją, surasti ir paskaityti reikiamą informaciją, pildyti dokumentus, išmokoma naudotis įvairiomis techninės pagalbos priemonėmis, suteikiama pagalba sprendžiant buityje iškilusias problemas, teikiama informaciją prieinama forma ir technologijomis. Sutrikusio regėjimo asmenims, pateikus iš gydytojų formą Nr. 027/a apie regėjimo aštrumą, padedame užpildyti reikiamus dokumentus regos techninės pagalbos priemonėms gauti.

Asmenys, turintys regėjimo negalią, kviečiami tapti LASS Širvintų rajono filialo nariais. Nariais gali būti 18 metų sulaukę Lietuvos Respublikos piliečiai ar Lietuvos Respublikos pilietybės neturintys nuolatinai gyvenantys Lietuvos Respublikos gyventojai, kuriems nustatytas 0-55 % darbingumo lygis dėl regėjimo, specialieji poreikiai dėl regėjimo, ar kurių geresnės akies regėjimo aštrumas su korekcija ne didesnis kaip 0,3.

Laukiame Jūsų adresu: Širvintos, P. Cvirkos g. 13, tel. 8 674 71971.

Aldona Urbonavičienė
LASS Širvintų rajono filialo pirmininkė

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 5 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top