Moterų daugiau, bet jų trūksta!

Išankstiniais Statistikos departamento duomenimis, šių metų pradžioje Lietuvos Respublikoje gyveno 2,795 mln. gyventojų, o iš jų 1 mln. 481 tūkst. 854 buvo moterys. Mūsų šalyje moterų, skaičiuojant ir moteriškos lyties vaikus bei kūdikius, buvo 168,5 tūkst. daugiau nei vyrų.

Tačiau šį skirtumą lemia vidutinio amžiaus ir vyresni žmonės, o tam įtakos turi mažesnė vyrų gyvenimo trukmė. Tarp kūdikių, kurie dar nebuvo sukakę vienerių metų, mergaičių buvo beveik 2 tūkstančiais mažiau, nei berniukų.

Apskritai nuo kūdikystės iki pat 44 metų berniukų ir vyrų yra daugiau nei moterų, o šis didžiausias skirtumas yra tarp žmonių, sulaukusių 30-35 metus. Tai reiškia, kad šalyje didėja konkurencija susirasti santuokai moterį.

Paskui atotrūkis pradeda mažėti, o tarp sukakusių 45 metus svarstyklės jau ima sverti moterų pusėn. Sunku patikėti, bet tarp 45 metų asmenų netgi fiksuojamas įdomus statistinis paradoksas: išankstiniais duomenimis, metų pradžioje Lietuvoje gyveno 18 175 moterys ir tik 1 (!) vyru mažiau!

Po 45-erių moterų daugėja, vyrų – mažėja. Didžiausias skirtumas tarp lyčių pastebimas lyginant garbaus amžiaus gyventojus. Sukakusių 85 metus ir daugiau grupėje moterų yra net 3 su trupučiu karto daugiau nei vyrų.

Išankstinių Širvintų rajono gyventojų rodiklių dar nėra, tačiau galima pacituoti kelis ankstesnius skaičius. Pernai metų pradžioje mergaitės ir moterys sudarė 52,2 proc. rajono gyventojų (mažiausiai per pastaruosius 5 metus).

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 5 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top
+