Naujo gydytojo atvykimas į mūsų miestelį visada yra įvykis. Todėl išgirdę naujieną, kad sveikatos centre Gruodė pradeda dirbti nauja šeimos gydytoja suskubome susipažinti. Gydytoja mielai sutiko atsakyti į keletą mūsų klausimų.
-Pirmiausia norime paklausti, kaip pavyko jauną perspektyvią specialistę, iš vieno didžiausių sostinės sveikatos priežiūros centrų prisikviesti dirbti į Širvintas? Juk šiais laikais niekas nenori dirbti provincijoje?
-Dar dirbant Vilniuje pas mane atvykdavo konsultuotis pacientų būtent iš Širvintų, pastebėjau, kad galiu jiems padėti kompleksiškai vertindama jų sveikatos būklę. Atvykus apsižvalgyti, Širvintos pasirodė labai jaukus ir mielas miestelis, todėl atsiradus galimybei, priėmiau pasiūlymą čia dirbti. Tikiu, kad pavyks užmegzti šiltą santykį su širvintiškiais ir galėsiu jiems efektyviai padėti sveikatos klausimais. Mano nuomone Lietuva yra per maža, kad ją pradėtume dalyti į provinciją ir didmiesčius, juk žmonėms visur vienodai reikia profesionalaus gydymo, patarimo ar palaikymo.
Gydytoja Aušra Rudinskienė nuo vasario 19 d. pradeda dirbti Širvintų sveikatos centre „Gruodė“. Kviečiame atvykti susipažinti ir tapti jos pacientais. |
-Papasakokite apie savo, profesinį kelią – kur mokėtės, kuo domitės?
-Baigiau Vilniaus universiteto medicinos fakultetą, vėliau mokiausi iš geriausių šalies šalies medikų universitetinėje Santaros ligoninėje, jau septynerius metus dirbu šeimos gydytoja. Per visą šį laiką stengiuosi nuolatos domėtis medicinos naujovėmis, dalyvauju konferencijose, mokymuose. Esu įsitikinusi, kad geras gydytojas turi tobulėti, kelti kvalifikaciją visą savo gyvenimą. Man Hipokrato priesaika nėra tušti žodžiai, aš realiai dirbu žmonių sveikatos labui ir tai man teikia didelį pasitenkinimą. Domiuosi diferencine ligų diagnostika ir gydymu, vaikų ligomis bei jų raidos iššūkiais, skiriu daug dėmesio prevencinei medicinai.
-Kokias pacientų klaidas dažniausias pastebite iš savo patirties?
-Pagrindinė klaida – per mažas dėmesys savo sveikatai. Kol neprispaudžia bėda, dažniausiai žmonės neateina pasikonsultuoti. Jeigu atkreiptume dėmesį į ankstyvuosius sveikatos sutrikimus galima būtų išvengti daugybės chroniškų įsisenėjusių ligų ir problemų. Pavyzdžiui visiems tėveliams svarbu stebėti savo vaiko laikyseną, kuri dažnai sušlubuoja intensyvaus augimo laikotarpiu, vaikystėje ją koreguoti galima labai efektyviai, o praleidus šį laikotarpį, pasekmės gali būti juntamos visą gyvenimą. Arba dėl šiuo metu Lietuvoje ypatingai paplitusių kraujotakos ir širdies ligų – jeigu laiku atliksime reikiamus tyrimus, stebėsime savo blogojo cholesterolio lygį, rūpinsimės savo svoriu, tikėtina, kad pavyks išvengti daugybės sunkių būklių. Todėl noriu paskatinti žmones glaudžiau bendrauti su savo šeimos gydytoju, nebijoti klausti, domėtis, stebėti savo savijautą, nedelsti. Svarbu suprasti, kad šeimos gydytojas yra jūsų šeimos pagalbininkas ir konsultantas visais sveikatos klausimais, kuris išklauso, skiria reikiamus tyrimus, diagnozuoja, stebi gydymo rezultatus, taip pat nukreipia pas reikiamus specialistus.
-Jeigu ne paslaptis, gal galite keletą žodžių pasakyti apie savo asmeninį gyvenimą?
-O taip, neturiu ką slėpti, – šypsosi gydytoja, – turiu gražią šeimą, du nuostabius vaikus, visą laisvalaikį leidžiame drauge. Gimus vaikams ėmiau gilinti žinias pediatrijos srityje, todėl dabar galiu padėti daugybei mažųjų pacientų. Savo žinias, be abejonės, pritaikau ir šeimos bei artimųjų gyvenime. Medicina yra tokia sritis, kai neįmanoma atsiriboti, niekada nesiliauji būti gydytoju.
-Ačiū už pokalbį, linkime sėkmės jūsų atsakingame darbe!
Užs. Nr. 25.