Pasiekėme susirgimų piką, o šalyje tapome gripo „vicečempionais“

Per pastarąsias dvi savaites Širvintų rajone buvo užregistruota 70 gripo atvejų. Tokius skaičius pateikia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Smarkiai šokusi aukštyn sergamumo kreivė pakeitė ir bendrą sergamumo peršalimo ligomis situaciją. Dvi pastarąsias savaites mūsų rajone sergamumas gripu ir kitomis peršalimo bei COVID-19 infekcijomis viršijo 1,8 tūkst. atvejų 100 tūkst. gyventojų, o tai peržengė epideminį 1,5 tūkst. atvejų 100 tūkst. gyventojų slenkstį.

Pagal sergamumo šiomis ligomis lygį išsiveržėmė į Vilniaus apskrities lyderius, aplenkėme nuolat aukštus rodiklius dėl savo specifikos demonstruojantį Vilnių ir jo priemiesčius, o šalyje nusileidome tik didžiausią sergamumą registravusiai Kazlų Rūdos savivaldybei. Ten jis priartėjo prie 2,4 tūkst. atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Per dvi pastarąsias savaites konkrečiai gripu sirgo nemažai rajono nepilnamečių. Iš 70 užregistruotų atvejų nepilnamečiams teko daugiau kaip pusė, t. y. 37 susirgimai. O štai vyresni kaip 65 metų senjorai buvo gripui „atsparesni“ – jų susirgo vos 4.

Sergamumo lygiui didžiausią įtaką turėjo susirgimai ūmiomis kvėpavimo takų infekcijomis. Ko gero, tik sutapimas, kad jų pastarąsias dvi savaites rajone registruota po 238. Tarp 476 sirgusių daugiau kaip pusė (249) – nepilnamečiai. Tad savaitės trukmės atostogos ne vienam mokiniui ar darželinukui prabėgo sloguojant, čiaudint ir kosint.

Praėjusi savaitė buvo 7-oji metų savaitė. Ilgamečiai stebėjimų duomenys rodo, kad būtent 7-oji metų savaitė yra paskutinė sezone, kai fiksuojamas antrasis ir rekordinis susirgimų gripu ir peršalimo ligomis šuolis. Po to susirgimų ima mažėti, o kovo viduryje išpuolančiomis 11-12 savaitėmis dar kartą pastebimas paūmėjimas būna gerokai mažesnis ir dažniausiai neviršija 1 tūkst. atvejų 100 tūkst. gyventojų skaičiaus.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite vasario 23 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top